Nové snímky ukazujú, ako SARS-CoV-2 zaplaví organizmus

NETKY.SK • 15 Apríl 2020, 14:09 • 2 min
Nové snímky ukazujú, ako SARS-CoV-2 zaplaví organizmus

Novo zverejnené snímky brazílskych odborníkov z výskumného nadačného Inštitútu Oswalda Cruza (Fiocruz) znázorňujú moment, kedy koronavírus SARS-CoV-2 infikuje zasiahnuté bunky v tele pacienta, ktorý sa nakazil chorobou covid-19. O brazílskej štúdii informoval server IFLScience.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Tím výskumného ústavu využil vírusy izolované zo vzoriek odobratých z nosa a krku infikovaného pacienta. Vedci ich umiestnili do Petriho misky spoločne s bunkami Griveta, ​​primáta žijúceho najmä v strednej a východnej Afrike. A potom už len sledovali, čo sa stane.

 

Snímky ukazujú infikovanie buniek

Použitím elektrónovej mikroskopie sa podarilo zachytiť prvý obraz nového typu koronavírusu v Brazílii, konkrétne navyše pri vstupe a infikovaní bunky.

 

 

Snímky sledujú vírus od okamihu, kedy sa prvýkrát pripojil k bunkovej membráne, od začiatku infekcie až k reprodukcii vnútri bunky, kým danú bunku neopustí, aby v tele započal svoj cyklus nanovo, píše IFLScience.

 

Postup nákazy sa paradoxne podaril zdokumentovať vedcom krajiny, ktorej prezident celosvetovú pandémiu zľahčuje. Jair Bolsonaro je tiež kvôli svojmu - mierne povedané - liknavému prístupu k protipandemickým opatreniam už nejakú dobu terčom kritiky.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies