Nové logo budú riešiť aj na ministerstve

NETKY.SK • 4 Október 2018, 08:34 • 2 min
Nové logo budú riešiť aj na ministerstve

Bratislava – Koncom tohto týždňa sa uskutoční stretnutie rezortu školstva so zástupcami Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Dôvodom je logo na dresoch slovenskej hokejovej reprezentácie.

slovakia

left justify in out

O logu majú obe strany rokovať a vysvetliť si, či v ňom skutočne je slovenský štátny znak alebo nie. Podľa ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Martiny Lubyovej to štátny znak vo všeobecnosti nie je. Tá ešte uplynulý týždeň avizovala, že nechce odoberať hokejovému zväzu dotácie pre reprezentačné dresy.

 

"Chceme si vyjasniť, či zmluva bola dodržaná. Vyzveme zväz, aby nám to prišiel vysvetliť. Zriadime zrejme nejakú komisiu na posúdenie, kde sa poradíme, či je to v súlade s ustanoveniami zmluvy," uviedla vtedy Lubyová.

 

Zmluvy podľa Lubyovej treba plniť. Táto hovorí o sume vyše siedmich miliónov eur ročne."Dotácia sa vypláca na základe zmluvy, kde je napísané, že pri reprezentačných podujatiach majú reprezentanti povinnosť nosiť označenie príslušníkov SR. Je tam špecifikácia, logá, povinnosť mať štátny znak. Keďže je tam iný ako štátny znak, došlo k diskusii, či sú podmienky zmluvy naplnené," doplnila ministerka. Dodala, že pri nedodržiavaní podmienok zmluvy je možné krátenie dotácie.

 

Zástupcovia SZĽH nedávno predstavili svoje nové logo a dresy, v ktorých budú nastupovať reprezentačné výbery v nadchádzajúcej sezóne. Logo vychádza zo štátneho znaku, dominuje na ňom biely dvojkríž na červenom pozadí, pričom modro-biele trojvršie je vytvorené zdvihnutými hokejkami, ktoré majú symbolizovať úspech.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies