Noel Gallagher nemôže produkovať album The Libertines

NETKY.SK • 12 Február 2015, 16:22 • 2 min
Noel Gallagher nemôže produkovať album The Libertines

LONDÝN - Britský gitarista Noela Gallaghera odmietol ponuku produkovať nový album formácie The Libertines.

slovakia

left justify in out

Štyridsaťsedemročný hudobník ako dôvod uviedol, že mu nevyhovuje plán kapely nahrávať novinku mimo Veľkej Británie. "Vymenili sme si pár e-mailov a, bohužiaľ, chcú ho nahrávať v Thajsku," vysvetlil Gallagher. "Rád by som, ak by to šlo, ale som na turné. Nemôžem sa na tom zúčastniť," doplnil. Rodák z Manchesteru však ponúkol kolegom radu, ako postupovať pri práci na ich tretej štúdiovke. "Pokiaľ nad ním nebudú príliš premýšľať, budú v poriadku," povedal.

 

Člen formácie The Libertines, Carl Barât, pre magazín NME vyhlásil, že by chcel, aby Gallagher spolupracoval na ich novom počine. "Viem, že Noel je zaneprázdnený, ale snáď si nájde čas pre The Libertines, ktorí ho tak veľmi milujú," povedal hudobník. Nový album kapely, ktorý bude prvý po 11 rokoch, by mal vyjsť počas roka. 

 

Noel Gallagher pôsobil v Oasis od roku 1991. S formáciou vydal radové albumy Definitely Maybe (1994), (What's The Story) Morning Glory? (1995), Be Here Now (1997), Standing On The Shoulder Of Giants (2000), Heathen Chemistry (2002), Don't Believe The Truth (2005) a Dig Out Your Soul (2008). Činnosť skupiny však už od začiatku sprevádzali ostré a otvorené spory medzi Noelom a jeho bratom, spevákom Liamom, ktoré napokon v auguste 2009 viedli k jej rozpadu. Noel neskôr založil kapelu Noel Gallagher's High Flying Birds, s ktorou vydal v roku 2011 prvú, eponymnú štúdiovku. Z albumu, ktorý dobyl UK Chart, pochádzajú single The Death of You and Me, AKA... What a Life!, If I Had a Gun..., Dream On a Everybody's on the Run. Formácia má 2. marca vydať ich druhý počin s názvom Chasing Yesterday. 

 

The Libertines v súčasnosti tvoria spomínaný Carl Barât, Pete Doherty (obaja gitara a spev), John Hassall (basgitara) a Gary Powell (bicie). V roku 2002 vydali prvý album Up The Bracket a o dva roky neskôr nasledovala eponymná štúdiovka, s ktorou dobyli britský albumový rebríček. Z nahrávky pochádzajú single Can't Stand Me Now a What Became Of The Likely Lads. Na konte majú tiež výberovku Time For Heroes - The Best Of The Libertines (2007) či štyri EP nahrávky. Formácia oficiálne ukončila činnosť v roku 2004, no v roku 2010 absolvovala niekoľko koncertov. The Libertines oficiálne obnovili činnosť minulý rok. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies