Nezosobášené páry sa právneho uznania ich zväzku nedočkajú. Poslanci návrh neodobrili!

NETKY.SK • 7 Október 2021, 09:11 • 2 min
Nezosobášené páry sa právneho uznania ich zväzku nedočkajú. Poslanci návrh neodobrili!

BRATISLAVA – Páry, ktoré nechcú alebo nemôžu uzavrieť manželstvo, nebudú mať možnosť právneho uznania ich zväzku.

slovakia

left justify in out

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) v stredu neposunuli do druhého čítania zákon o životnom partnerstve, ktorého cieľom bolo dosiahnuť zlepšenie životnej a právnej situácie a postavenia v spoločnosti takýchto párov a ich detí. Návrhu vyjadrilo podporu iba sedem členov zákonodarného orgánu.

 

img

Slovensko podľa navrhovateľa Tomáša Valáška (nezaradený) dlhodobo ignoruje situáciu dotknutých párov, a tým udržuje právny a spoločenský stav, „v dôsledku ktorého sú páry rovnakého pohlavia prehliadané, diskriminované a vystavené neprimeraným a neodôvodneným prekážkam".

 

Valášek zdôraznil, že mnohé páry rovnakého pohlavia sa delia o rovnaké povinnosti ako zosobášené páry, bez právneho uznania štátom však podľa neho nedostávajú žiadnu ochranu pre svoje rodiny ako zosobášené páry.

 

img

„Bez právneho uznania sú páry rovnakého pohlavia a ich deti ukrátené nielen o desiatky práv, ale nemôžu prevziať ani záväzky za vzájomnú starostlivosť a starostlivosť o svoje deti. Chýba im aj spoločenské uznanie a prijatie. Navrhovaný zákon v tomto smere môže docieliť zmenu, ktorá mnohým ľuďom na Slovensku zlepší životnú situáciu a zabezpečí právnu ochranu," odôvodňoval nezaradený poslanec.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies