Nezamestnanosť v novembri klesla na 6,64 percenta

NETKY.SK • 20 December 2021, 13:59 • 2 min
Nezamestnanosť v novembri klesla na 6,64 percenta

BRATISLAVA - Milan Krajniak zdôraznil, že vývoj nezamestnanosti signalizuje, že pracovný trh na Slovensku funguje a ľudia si aj napriek pandémii dokážu nájsť prácu.

slovakia

left justify in out

Miera evidovanej nezamestnanosti za november tohto roka poklesla na 6,64 %. Informoval o tom v pondelok minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na spoločnej tlačovej konferencii so šéfom Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) Karolom Zimmerom. Ide tak o zhruba 0,15-percentný pokles v porovnaní s októbrom tohto roka. „Čo sa týka celkového počtu uchádzačov o zamestnanie, klesol o 0,16 % na 7,33 %," dodal.

 

img

 

Podotkol, že miera evidovanej nezamestnanosti už poklesla takmer na úroveň, ktorá bola na prelome marca a apríla roku 2020. „Takže napriek pokračujúcim pandemickým vlnám sa nám podarilo stabilizovať trh práce a podporiť aktívnymi opatreniami ten pozitívny trend, aby čo najviac ľudí v prípade, že sa ich prevádzka uzavrie, vedelo nájsť prácu," uviedol. V rámci ďalších štatistík spresnil, že medziročne miera evidovanej nezamestnanosti poklesla o 1,75 %. Situáciu preto hodnotí ako výrazne lepšiu než bola minulý november.

 

Celkovo si v novembri našlo prácu 10 900 uchádzačov. Minister si preto myslí, že tí, ktorí z nejakého dôvodu prídu o prácu, majú dostatok možností nájsť si novú. Vyzdvihol aj to, že na trhu práce sa darí aj mladým ľuďom po skončení školy. V súčasnosti je ich evidovaných asi 26 000, čo znamená pokles. „Čiže aj mladí ľudia si dokážu nájsť prácu," podotkol a zároveň poznamenal, že trend poklesu v rámci mesačného porovnávania toho, koľko ľudí sa prišlo na úrady práce zaevidovať, pokračuje aj ďalej. V novembri sa ich prišlo zaevidovať historicky najmenej od roku 2000.

 

Možno vás zaujme: Milan Krajniak má jasný názor na zvýšenie platov učiteľov!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies