Nepokoje ako problém nevidí. Lukašenko chce, aby sa MS v hokeji konali opäť v Bielorusku

NETKY.SK • 12 Január 2021, 08:06 • 2 min
Nepokoje ako problém nevidí. Lukašenko chce, aby sa MS v hokeji konali opäť v Bielorusku

MINSK - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko na stretnutí so šéfom Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Reném Faselom bránil schopnosť svojej krajiny spolupodieľať sa na organizácii najbližších majstrovstiev sveta seniorov.

slovakia

left justify in out

Pôvodná organizácia 

Svetový šampionát v máji 2021 by mali podľa pôvodného verdiktu hostiť bieloruský Minsk a lotyšská Riga, ostatné mesiace však priniesli mnoho kritických názorov na to, či by sa svetová hokejová elita mala stretnúť práve v Bielorusku.

 

img

 

Politická situácia v krajine 
Od leta je tam totiž nestabilná politická situácia, keď po prezidentských voľbách sa rozpútala vlna nepokojov, podľa demonštrantov bolo víťazstvo Lukašenka v prezidentských voľnách zmanipulované.

 

img

 

Olympiáda je už pasé 

Počas uvedených protestov skončili za mrežami mnohí odporcovia súčasného režimu aj demonštranti, nechýbali medzi nimi ani športovci. Práve preto Medzinárodný olympijský výbor (MOV) suspendoval Lukašenka zo všetkých olympijských akcií, keďže podľa MOV ako šéf národného olympijského výboru dostatočne nechránil športovcov pred diskrimináciou za ich politické názory.

 

Ako v USA, skutočne? 

Lukašenko počas osobného stretnutia s Faselom uviedol, že napriek protestom je Bielorusko bezpečná krajina. Situáciu porovnal s dianím v USA, kde podporovatelia dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa násilne vnikli do Kapitolu a výsledkom boli štyri obete na životoch.

 

img


"V našej krajine protestujúci ani inak nespokojné osoby násilne neútočia na vládne budovy. V Bielorusku je celkom normálna situácia z perspektívy vývoja demokratických procesov," povedal Lukašenko.

 

Faselovi ponúkol možnosť organizovať celý turnaj bez lotyšskej strany. Na margo toho uviedol, že by sa jednalo o najlepšie majstrovstvá sveta vôbec.

 

img

 

Spolupráca pre MS už zhasla 
Lotyši odmietajú spoluorganizovať MS s Bielorusmi a zúčastniť sa na turnaji, ktorého spoluorganizátorom bude Bielorusko, odmietajú napríklad krajiny zo severu Európy vrátane Fínska či Švédska.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies