Nemocnica Bory naďalej rokuje s VšZP o ďalšom zazmluvnení

NETKY.SK • 13 Jún 2023, 15:00 • 2 min
Nemocnica Bory naďalej rokuje s VšZP o ďalšom zazmluvnení

BRATISLAVA - Nemocnica Bory v Bratislave nemá naďalej zazmluvnenú väčšinu výkonov zo strany štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Na utorkovom brífingu na to poukázal generálny riaditeľ Penta Hospitals International Peter Lednický.

slovakia

left justify in out

Upozornil, že to môže ohroziť plnohodnotné spustenie urgentu. VšZP v reakcii deklarovala, že s nemocnicou aktívne rokuje a preferuje postupnú formu zazmluvňovania. "Vzhľadom na postoj VšZP sa nám nepodaril akýkoľvek postup k zazmluvneniu Nemocnice Bory," uviedol Lednický. Je podľa neho problém prevádzkovať nemocnicu v hybridnom režime. To podľa jeho slov znamená, že jednej časti pacientov sa poskytuje úplná zdravotná starostlivosť a inej časti pacientov len neodkladná.

 

"Môžeme uistiť našich poistencov, že s Nemocnicou Bory aktívne rokujeme a chceme ju zazmluvniť v potrebnom rozsahu," povedala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová. Priblížila, že preferujú postupnú formu zazmluvňovania. "A to tak, aby na Nemocnicu Bory nedoplácali ostatné regióny zníženou dostupnosťou zdravotnej starostlivosti," doplnila.

 

Podľa Lednického je potrebné vytýčiť časový plán zazmluvňovania Nemocnice Bory, lebo je ohrozené aj otvorenie urgentu. "Vyzývame štátnu poisťovňu o jasné stanovisko, či sa plánuje s nemocnicou dohodnúť na programoch ústavnej starostlivosti, alebo naďalej chce pre svojich poistencov na Boroch zabezpečovať iba časť ambulantných ošetrení a rádiodiagnostiku," zdôraznil. VšZP žiadosť o zazmluvnenie urgentu neeviduje. "Keď urgent v Nemocnici Bory bude spĺňať všetky legislatívne náležitosti, VšZP ho automaticky zazmluvní," podotkla. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies