Nemecký minister chce zakázať pomenovania ako vegetariánska šnicľa

NETKY.SK • 28 December 2016, 11:48 • 2 min
Nemecký minister chce zakázať pomenovania ako vegetariánska šnicľa

BERLÍN - Nemecký minister poľnohospodárstva Christian Schmidt vyzýva, aby sa pre potravinárske výrobky určené ako náhrada za mäso prestali používať názvy typu "vegetariánsky rezeň", pretože sú - ako tvrdí - zavádzajúce.

slovakia

left justify in out

Minister pre dnešné vydanie denníka Bild povedal, že nechce, aby sa "tieto pseudomäsové jedlá" považovali za mäso. "Tieto názvy sú totálne zavádzajúce a zákazníkov len mätú," nechal sa počuť Schmidt. "Som za to, aby sa v záujme jasného označovania tovaru pre spotrebiteľov zakázali," vysvetlil minister.

 

Schmidt zároveň zopakoval požiadavku, aby školy neprestávali podávať bravčovinu. Na otázku, či je správne, aby školské jedálne z ohľadu na moslimov vylúčili zo svojej ponuky bravčové mäso, minister odpovedal, že "nemali by sme väčšinovej spoločnosti obmedzovať výber len preto, aby sme si niečo uľahčili či usporili výdavky".

Rastúca kultúrna rozmanitosť by totiž podľa nebo mala viesť k väčšiemu výberu, a nie naopak.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies