Nemecko v ekonomike naďalej napreduje

NETKY.SK • 13 December 2018, 11:43 • 2 min
Nemecko v ekonomike naďalej napreduje

BERLÍN - Nemecká ekonomika pokračuje v raste vďaka silnému domácemu dopytu, ale jej tempo spomaľujú zložité podmienky v medzinárodnom obchode a dočasné problémy v automobilovom sektore. Uviedlo to vo štvrtok ministerstvo hospodárstva (MH) v Berlíne.

slovakia

left justify in out

Obchodné spory, menové turbulencie a geopolitické konflikty ovplyvňujú svetové hospodárstvo a zvyšujú všeobecnú neistotu v oblasti vývoja ekonomiky, skonštatovalo ministerstvo vo svojej mesačnej správe.

Ani odklad hlasovania o brexite v britskom parlamente neodvrátil riziko neriadeného vystúpenia Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ), upozornilo.

Podľa MH opatrenia, na ktorých sa dohodla nemecká vláda, ako napríklad zníženie dane z príjmov a zvyšovanie príspevkov pre rodiny s deťmi, poskytnú nemeckej ekonomike dodatočnú podporu od začiatku budúceho roka.

 

"Celkovo by nemecká ekonomika mala podať dobrý výkon v tomto zložitom prostredí," dodalo MH.

 

img

 

Minister hospodárstva Peter Altmaier ešte tento týždeň znížil odhad rastu najväčšej európskej ekonomiky za rok na približne 1,6 % z predchádzajúcich 1,8 %.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies