Ako vidí šance na MS v hokeji 2020 Miroslav Šatan?

NETKY.SK • 19 Marec 2020, 11:15 • 2 min
Ako vidí šance na MS v hokeji 2020 Miroslav Šatan?

BRATISLAVA - Pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila športové dianie po celom svete a ľadový hokej zasiahla v rozhodujúcej fáze sezóny. Jeho prezident Miroslav Šatan reaguje na vzniknuté situácie okolo domácej ligy, ale aj svetového šampionátu nasledovne.

slovakia

left justify in out

Doma s rodinou

"Situácia je s pribúdajúcimi opatreniami vo svete stále vážnejšia. Verím, že sa túto pandémiu podarí spoločným úsilím čo najrýchlejšie zastaviť. Taktiež sme s celou rodinou doma, dodržiavame bezpečnostné a hygienické opatrenia," uviedol prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan v rozhovore pre web Hockeyslovakia.sk.

 

Rozhodnutie IIHF

Bývalý slovenský reprezentant v utorok absolvoval videokonferenciu s predstaviteľmi Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) vrátane jej prezidenta Reného Fasela. Po nej sa rozhodlo o zrušení dvoch šampionátov I. divízie, no definitívny verdikt o MS v Zürichu a Lausanne stále nepadol. IIHF čaká na pokyny švajčiarskej federálnej vlády.

 

img

 

Šatan o MS 2020

"Očakávam, že šampionát zrušia vzhľadom na to, čo všetko sa deje vo svete. Všetky renomované hokejové súťaže v Európe aj vo svete ukončili alebo prerušili sezóny. Hráči netrénujú, krajiny uzavreli hranice. Je nulová šanca, že sa MS uskutočnia. Prvoradé je v tejto chvíli zdravie," uviedol Miroslav Šatan.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa IIHF (@iihfhockey),

 

Juniori
Pre slovenský hokej bol dôležitý aj aprílový šampionát v Spišskej Novej Vsi. Reprezentanti do 18 rokov mali pod vedeným trénera Ivana Feneša zabojovať o návrat medzi svetovú elitu. Momentálne však realizačný tím ani hráči nevedia, aký bude osud tohto podujatia. "Momentálne sa riešia na pôde medzinárodnej federácie mužské majstrovstvá sveta. O mládežníckych podujatiach a iných, ktoré boli zrušené, bude reč neskôr," vysvetlil Šatan.

 

 

Predčasný titul pre Bystricu
V uplynulých dňoch rezonovala v slovenskom hokejovom hnutí aj na verejnosti téma predčasného ukončenia sezóny 2019/2020 v Tipsport lige. Vo väčšine európskych súťaží v takom prípade neudeľovali majstrovský titul. Slovenská liga však urobila výnimku a trofej prisúdila Banskej Bystrici, ktorá bola už istým víťazom základnej časti. "Barani" tak získali štvrtý titul v sérii a zapísali sa do histórie najvyššej súťaže.

 

 

S udelením titulu pre Bystricu nesúhlasil
O konečnom poradí súťaže a jej víťazovi rozhodovala Ligová rada, ktorá je riadiacim orgánom Tipsport Ligy. Jej dvaja členovia Richard Lintner a Igor Guryča hlasovali za to, aby sa majstrom stala Banská Bystrica. Tretí člen rady, Miroslav Šatan, bol proti. "Ja by som si z úcty k všetkým ostatným hráčom takýto 'právny' titul neprevzal. Nemá športovú hodnotu. Predpis je zastaralý a podľa môjho názoru umožňuje dvojitý výklad. Ligová rada titul udeliť spravidla môže, ale nemusí," reagoval Šatan.

 

 

"V takejto mimoriadnej situácii, ktorá snáď od druhej svetovej vojny nenastala, by som ja osobne udelil iba pohár Dušana Pašeka pre víťaza základnej časti," dala na záver zlatý kapitán našej hokejovej reprezentácie z Göteborgu 2002.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies