Nemecko sužujú lesné požiare, hrozí evakuácia už druhej dediny

NETKY.SK • 14 Jún 2023, 11:15 • 2 min
Nemecko sužujú lesné požiare, hrozí evakuácia už druhej dediny

BERLÍN - V dôsledku lesného požiaru, ktorý vypukol pred desiatimi dňami v bývalom vojenskom výcvikovom priestore pri severonemeckom mestečku Lübtheen, hrozí evakuácia už druhej dedine.

slovakia

left justify in out

Po tom, čo v pondelok večer museli evakuovať 160 obyvateľov dediny Volzrade v spolkovej krajine Mecklenbursko-Predpomoransko, by mohol rovnaký scenár čakať aj obec Trebs, zatiaľ sa však k tomu nepristúpilo, uviedli v utorok večer miestni predstavitelia po rokovaní s krízovým štábom.

 

V utorkových ranných hodinách bolo v okolí prvej evakuovanej dediny počuť niekoľko explózií, keďže v areáli bývalého vojenského cvičiska sa nachádza nevybuchnutá munícia. Ďalší rozsiahly požiar zúri v tej istej spolkovej krajine blízko mesta Hagenow. Plamene sa v noci na utorok rozšírili z plochy 35 na 45 hektárov, oznámili miestne úrady.

 

Niekoľko hektárov lesa zasiahol "pomerne rozsiahly" požiar aj v strednej časti Nemecka na hranici spolkových krajín Bavorsko a Durínsko. Rozsiahly lesný požiar neďaleko mesta Jüterbog v spolkovej krajine Bandenbursko vypukol ešte v máji. Úrady v nedeľu odvolali núdzový stav. Požiar v Brandenbursku zničil stovky hektárov lesa aj v lete minulého roka. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies