Nemecké úrady zakázali utečencom novoročné ohňostroje

NETKY.SK • 29 December 2015, 17:16 • 2 min
Nemecké úrady zakázali utečencom novoročné ohňostroje

BERLÍN - Úrady v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko zakázali utečencom odpaľovať na Silvestra zábavnú pyrotechniku.

slovakia

left justify in out

Čiastočne sa tak rozhodli pre to, aby tak nespôsobili psychickú traumu tým, ktorí utiekli z vojnových konfliktov. Informovali o tom dnes agentúry Reuters a AP.
Úradné pokyny vydala správa regiónu Arnsberg, do ktorého patria aj veľké mestá ako Bochum a Dortmund, a to vo viacerých jazykoch. Zakázala nimi predaj rakiet a petárd obyvateľom utečeneckých centier, povedal hovorca regionálnej správy.


Miestni požiarnici zároveň obyvateľom Arnsbergu odporučili prehodnotiť akékoľvek odpaľovanie ohňostrojov, aby tak utečencom z vojnových a konfliktných zón nepripomínali nepríjemné zážitky.


Odpaľovanie ohňostrojov na privítanie začiatku nového roka je v Nemecku tradične veľkolepou udalosťou, pričom prehliadka z berlínskej Brandenburskej brány je naživo vysielaná v televízii. Nemci na zábavnú pyrotechniku v tomto období minú podľa údajov zábavného priemyslu približne 120 miliónov eur, dodal Reuters.
Zákazy teraz hlásia pútače umiestnené na budovách utečeneckých centier. Úrady sa okrem tráum, ktoré by mohla zábavná pyrotechnika utečencom vyvolať, obávali tiež toho, že by v centrách došlo k požiarom či zraneniam.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies