Naše trio Kiss My Ex! ocenili Dua Lipa aj Coldplay

NETKY.SK • 25 Október 2021, 09:49 • 2 min
Naše trio Kiss My Ex! ocenili Dua Lipa aj Coldplay

Skupinu Kiss My Ex! z Košíc tvoria speváčka Iveta „Popa“ Karičková, klávesák Ladislav „Lezlee“ Znám a gitarista Peter Klema. Pozornosť pritiahli hneď prvou skladbou Waves, dnes prichádzajú s tanečnou novinku Show Me.

slovakia

left justify in out

 Už v skladbe Waves naplno rozvinuli svoju lásku k popu a tanečnej hudbe osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Ich spojenie nostalgickej atmosféry s pozitívnou tanečnou energiou a súčasnou hudobnou produkciou zaujalo aj za hranicami Slovenska. V medzinárodnej súťaži International Songwriting Competition 2020 sa so skladbou Waves v konkurencii 26 000 skupín a spevákov prebojovali až do semifinálovej stovky kategórie Pop/Top 40, v ktorej rozhodovala hviezdna porota, zostavená zo známych hudobných osobností ako Dua Lipa, Chris Martin z Coldplay, Bebe Rexha a ďalších. Postup do finálovej pätnástky im unikol len o jedno miesto. 

 

Dnes na všetkých streamovacích službách a na ich YouTube kanáli vychádza nová skladba Show Me, ktorú zložili, nahrali a produkovali členovia skupiny Kiss My Ex! Mastering zabezpečil dvojnásobný držiteľ Grammy, Andrés Mayo, s ktorým už spolupracovali na skladbe Waves.

 

 

„Pesnička Show Me je pre všetkých, ktorí si tvrdohlavo idú za svojím snom a neboja sa bojovať za svoju lásku a vášeň. Presne také nadšenie môže na niekoho pôsobiť a niekedy dokonca aj pôsobí ako rebelanstvo. No je to len vysoko pozitívna energia a radosť zo života,“ opisuje novú skladbu speváčka Popa.

 

K skladbe vznikol v réžii a produkcii skupiny videoklip, ktorý nakrútil  kameraman András Micsuda s asistenciou Adama Známa. Nakrúcali ho v Košiciach deň pred tohtoročným Medzinárodným maratónom mieru. 

 

„Do klipu sme si pozvali ľudí, ktorí, presne tak ako my, milujú to, čo robia. Tanečné a herecké úlohy si zahrali mladé a veľmi talentované dievčatá z D.S. Studia. Hlavnú mužskú úlohu stvárnil Matúš Dzuro, ktorý je aj napriek svojmu mladému veku priekopníkom

trickingu na Slovensku. Spolu s kamarátmi predvádza akrobatické kúsky, ktoré doslova vyrážajú dych,“ hovorí o novom klipe LeZlee.

 

Možno vás zaujme: REPORTÁŽ: Šikanu a depresie pretavila do hudby - speváčka Marina Laduda prináša horúci videoklip Some Worlds Crumble!

 

Okrem tanečníkov a trickerov sa na výsledku videoklipu výrazne podieľala aj Laura Klema a.k.a. Nice&Nasty, ktorá navrhla a ručne vyrobila celý outfit.

 

„Tak ako pri predchádzajúcich klipoch sme sa aj teraz držali filozofie upcyclingu. Použili sme iba naše staré oblečenie a veci zo second handu, ktorým Laura dala úplne nový život,“ dodáva na záver Peter.

 

 

 

Momentálne všetci traja členovia skupiny Kiss My Ex! intenzívne pracujú na nových skladbách a nahrávkach, ktoré by sa mali objaviť na pripravovanom debutovom albume.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Felecia sefredaktorka
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies