Národná rada nebude diskutovať o vysokých cenách potravín

NETKY.SK • 23 Jún 2022, 18:58 • 2 min
Národná rada nebude diskutovať o vysokých cenách potravín

BRATISLAVA – Plénum neschválilo program mimoriadnej schôdze, ktorú iniciovala opozičná strana Smer-SD.

slovakia

left justify in out

Predseda strany Robert Fico avizoval, že ak nebude schválený program schôdze, Smer-SD pôjde do odvolania agroministra Samuela Vlčana (nominant OĽaNO).

 

img

 

Smer-SD chcel hovoriť o regulácii cien, ktorá je založená na znižovaní marží obchodných reťazcov na Slovensku. Predkladatelia v návrhu žiadali vládu, aby u potravín využila zákon o cenách. „Ten umožňuje, ak je mimoriadna situácia na trhu, že vláda má právo pristúpiť k regulácii cien u vybraného okruhu potravín s tým, že ako nástroj na reguláciu využije marže obchodných reťazcov,“ skonštatoval v utorok (21. 6.) Fico.

 

img

 

Marže obchodných reťazcov sú podľa jeho slov „neuveriteľné“. „Sú komodity, ktoré sa predávajú v našich obchodných reťazcoch, kde je marža 200-percentná. Navrhujeme, aby pri zachovaní elementárnej miery ziskovosti boli marže (obchodu) znížené a ceny vybraného okruhu potravín budú ako-tak pod kontrolou,“ dodal Fico.

 

Možno vás zaujme: Premiér zasahuje! Od Matoviča a Sulíka vyžaduje zmiernenie napätiatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies