Národná banka predstavila tohtoročné edície zberateľských a pamätných euromincí

NETKY.SK • 24 Jún 2023, 09:30 • 2 min
Národná banka predstavila tohtoročné edície zberateľských a pamätných euromincí

BRATISLAVA - Národná banka Slovenska (NBS) odprezentovala štyri zberateľské a jednu pamätnú euromincu, ktoré vydala v tomto roku.

slovakia

left justify in out

Národná banka Slovenska (NBS) odprezentovala štyri zberateľské a jednu pamätnú euromincu, ktoré vydala v tomto roku. O podujatí, ktoré sa uskutočnilo v stredu (21. 6.) vo Svätom Jure, informovalo komunikačné oddelenie NBS.

 

Počas slávnostného programu uviedla NBS tri strieborné zberateľské euromince v nominálnej hodnote 10 eur pripomínajúce 150. výročie spustenia parnej prevádzky na železničnej trati Bratislava - Trnava, 100. výročie začiatku pravidelného vysielania československého rozhlasu, rovnako i 100. výročie narodenia Viktora Kubala a tiež 100. výročie narodenia Kristy Bendovej. NBS takisto v tomto roku vydala Pamätnú euromincu v nominálnej hodnote dve eurá s motívom 100. výročia prvej transfúzie krvi na Slovensku.

 

img

 

"Tieto euromince prinášajú zberateľom či fanúšikom radosť a prostredníctvom ich motívov si pripomíname významné osobnosti, udalosti, technické pamiatky, no pozornosť upriamujeme aj na ochranu prírody a živočíchov," pripomenula NBS význam zberateľských a pamätných euromincí.

 

imgtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies