Nákladné autá budú v ČR platiť mýto aj na cestách prvej triedy

NETKY.SK • 7 Október 2010, 07:28 • 2 min
Nákladné autá budú v ČR platiť mýto aj na cestách prvej triedy

Nákladné autá budú v ČR platiť mýto aj na cestách prvej triedy

slovakia

left justify in out

img

Český minister dopravy Vít Bárta dnes navrhol, aby nákladné autá s hmotnosťou nad 3,5 tony platili mýto aj na cestách prvej triedy. Návrh predniesol na schôdzi hospodárskeho výboru Poslaneckej snemovne. Výbor odložil zavedenie mýta pre osobné vozidlá.
      Minister uviedol, že sa rokuje s firmou Kapsch, aké riešenie sa na výber mýta použije. Spoplatnenie na cestách prvej triedy chce zaviesť čo najskôr. Už existuje variant, že by sa tak mohlo stať v polovici budúceho roka.
      Začiatkom októbra vyhral Kapsch tender na dodávku a prevádzkovanie elektronického výberu mýta pre nákladné automobily v Poľsku. Firma dodala mikrovlnný mýtny systém aj do Česka a Rakúska.
      Karel Feix, český riaditeľ pobočky Kapsch, povedal, že firma zvíťazila vo veľmi ťažkom tendri zrejme preto, že dosiahla najlepší pomer medzi cenou za systém a jeho výkonom.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies