NAKA zadržala generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jozefa Kissa a ďalších ľudí.

NETKY.SK • 22 Jún 2023, 12:45 • 2 min
NAKA zadržala generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jozefa Kissa a ďalších ľudí.

Bratislava - Národná kriminálna agentúra zasahuje od štvrtkového rána v priestoroch Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR i v Pôdohospodárskej platobnej agentúre . TASR o tom informovali z odboru komunikácie rezortu pôdohospodárstva.

slovakia

left justify in out

NAKA zadržala generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jozefa Kissa a ďalších ľudí.

Kiss je vo funkcii dva roky a sľuboval očistenie agentúry od korupcie. Nadácia Zastavme korupciu ho už dávnejšie kritizovala za rôzne podozrenia.

Bývalý bankár Kiss je nominantom exministra Samuela Vlčana. Nahradil Jaroslava Jánoša, ktorý bol zas nominantom Jána Mičovského a do PPA prišiel ako spolulíder farmárskych protestov. Elitní príslušníci Národnej kriminálnej agentúry si o šiestej hodine prišli aj  po Generálnu tajomníčku služobného úradu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej Republiky Zuzanu Nouzovskú. 

Národná kriminálna agentúra zadržala počas štvrtkovej akcie s krycím názvom Tajomník päť osôb. Prípad sa týka podozrení zo zneužívania eurofondov a financií zo štátneho rozpočtu. Policajti vykonali prehliadky aj v priestoroch Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a v Pôdohospodárskej platobnej agentúre . Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. "Podozrenia súvisia so zneužívaním finančných prostriedkov z fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu v dispozícii Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR," priblížili policajti na sociálnej sieti. Vykonané boli tri domové prehliadky u podozrivých osôb a päť prehliadok iných priestorov, vrátane obchodnej spoločnosti. "Počas výkonu doposiaľ realizovaných zaisťovacích úkonov nedošlo k zraneniu osôb ani ku škode na majetku," dodali. V rámci akcie Tajomník zasahuje NAKA okrem Bratislavy aj v Senci a Hornom Mýte (okres Dunajská Streda). Trestné stíhanie je vedené za zločin machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, obzvlášť závažný zločin subvenčného podvodu, obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, zločin vydierania a za prečin porušovania dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy. MPRV SR a PPA deklarovali, že orgánom činným v trestnom konaní poskytujú plnú súčinnosť. Úrad špeciálnej prokuratúry vzhľadom na prebiehajúce úkony bližšie informácie neposkytol. 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies