Najvyššiu volebnú účasť zaznamenali v Bratislavskom kraji

NETKY.SK • 2 Október 2023, 09:50 • 2 min
Najvyššiu volebnú účasť zaznamenali v Bratislavskom kraji

Z hľadiska okresov zaznamenali najvyššiu účasť v okrese Senec, kde prišlo hlasovať 77 percent voličov.

slovakia

left justify in out

Najvyššiu volebnú účasť evidovali počas sobotných (30. 9.) parlamentných volieb v Bratislavskom kraji. Prišlo tam voliť 74,46 percenta ľudí. Najnižšiu účasť zaznamenali v Košickom kraji, kde prišlo k urnám 60,78 percenta voličov. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR.

V Žilinskom kraji prišlo voliť 73 percent občanov. V rebríčku volebnej účasti nasleduje Trenčiansky kraj (72,5 percenta). Menej ako 70 percent voličov sa zúčastnilo na voľbách v Trnavskom kraji (67,8 percenta), Prešovskom kraji (66,67 percenta), v Nitrianskom kraji (66,19 percenta) a Banskobystrickom kraji (64,38 percenta).

Z hľadiska okresov zaznamenali najvyššiu účasť v okrese Senec, kde prišlo hlasovať 77 percent voličov. Najnižší podiel evidujú v Rimavskej Sobote s 53-percentnou účasťou.

Celková volebná účasť dosiahla 68,51 percenta, voliť prišlo vyše troch miliónov ľudí.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Vinceová
Zdroj: Štatistický úrad, Foto: FB
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies