Najstaršia Američanka Adele Dunlapová oslávila 114. narodeniny

NETKY.SK • 13 December 2016, 18:36 • 2 min
Najstaršia Američanka Adele Dunlapová oslávila 114. narodeniny

WASHINGTON - Adele Dunlapová, ktorá je najstarším občanom Spojených štátov, je opäť o rok staršia. V pondelok dosiahla vek 114 rokov.

slovakia

left justify in out

Obyvatelia domova pre seniorov v obci Pittstown v štáte New Jersey, kde Dunlapová žije, priniesli balóniky a zaspievali "Veľa šťastia, zdravia". Oslávenkyňu však rozruch, ktorý okolo nej narobili, nepotešil, napísali noviny The Record.

 

Na otázku, za čo je vďačná, reagovala protiotázkou: "Ako by som tom to mala vedieť?" A keď sa jej pýtali na narodeninové želanie, odpovedala: "O niečom takom som nikdy neuvažovala. Nič se neželám."

 

Dunlapová tiež tvrdila, že sú to jej 105. narodeniny. Ošetrujúci personál a jej rodinní príslušníci upozornili, že má vo zvyku si zo svojho veku desaťročie ubrať. Dunlapová sa stala najstarším občanom USA v júli po úmrtí Goldie Michelsonovej z Massachussetts, ktorá zomrela mesiac pred dovŕšením veku 114 rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies