Na zámku sa včera začali Slávnosti života, prilákali stovky návštevníkov

NETKY.SK • 12 August 2011, 10:26 • 2 min
Na zámku sa včera  začali Slávnosti života, prilákali stovky návštevníkov

Na zámku sa včera začali Slávnosti života, prilákali stovky návštevníkov

slovakia

left justify in out

img

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice už druhýkrát pripravilo pre návštevníkov podujatie s názvom Slávnosti života. "Pod týmto názvom sa ukrýva netradičná a multižánrová forma prehliadky bojnického zámku," uviedla Lucia Sokolová zo SNM - Múzeum Bojnice.
      Nejde len o jednoliaty lektorský výklad, ale súčasťou sú aj rôzne hrané scénky. Prostredníctvom poézie, pantomímy, tanca a hudby sa návštevníci prenesú do minulosti. "Počas prehliadky budú mať možnosť stretnúť historické postavy, ktoré sú späté s bojnickým zámkom ako Františka Khuen de Belassi Pálfi, Ján Korvín a jeho snúbenica Blanka Sforzová," vysvetlila.
      Návštevníci sa tiež dozvedia, aké ranné rituály každý deň podstupovali dvorné dámy, ako aj zaujímavosti z dvornej etikety či histórie gastronómie a kulinárstva.
      Už v doobedňajších hodinách prvého dňa tohtoročného podujatia sa prišlo umelecky vyžiť a načerpať nové sily viac ako 600 návštevníkov. Slávnosti života si môžu návštevníci vychutnať v období 11. až 14. augusta 2011 od 9.00 do 17.00 h.
      Podujatie Slávnosti života vychádza z nezameniteľného prostredia Národnej kultúrnej pamiatky – Zámku Bojnice a jej histórie, v ktorej najviac dominujú aktivity milovníka a znalca umenia grófa Jána Františka Pálfiho, posledného šľachtického majiteľa bojnického zámku.
      Cieľom tohto podujatia je podľa Sokolovej spríjemniť obyvateľom i návštevníkom Bojníc prázdninové dni a prostredníctvom všetkých vnemov ich vniesť do sveta umenia a oddychu.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies