Na Vianoce vydrží v suchých bytoch jedľa kaukazská

NETKY.SK • 7 December 2015, 09:13 • 2 min
Na Vianoce vydrží v suchých bytoch jedľa kaukazská

BRATISLAVA – Výber živého vianočného stromčeka netreba podľa odborníka podceniť. Okrem priestorových možností by ľudia mali klásť dôraz i na teplotu interiéru.

slovakia

left justify in out

"Do suchých panelákových bytov je vhodná napríklad jedľa kaukazská, bez opadávania vydrží až do Troch kráľov," povedal odborník spoločnosti Bauhaus Miroslav Siekel.

 

Stromčeku nesmie chýbať stojan, do ktorého treba pravidelne dolievať vodu. Jeho kmeň tekutinu nasáva a odparujúca voda zlepšuje mikroklímu v miestnosti, čím sa predlžuje životnosť. "Netreba ho umiestňovať v blízkosti tepelných zdrojov," upozornil. V teplom interiéri by mal byť maximálne dva až tri dni.

 

Kvalite stromčeka môže podľa Siekela pomôcť tekuté hnojivo, ktoré sa má v primeranom množstve naliať do zásobníka na vodu. Zväčša sa nachádza v stojane. "Zvýši jeho vitalitu, obmedzí opadávanie ihličia a tvorbu baktérií vo vode," podotkol. Hnojivo je vhodné použiť aj do vázy s vetvičkami.

 

Okrem rezaného možno pri výbere siahnuť aj po stromčeku v kontajneri. Určený je však skúsenejším pestovateľom.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies