Na Slovensku operujú ruskí agenti GRU. Federácia stojí za mnohými kyberútokmi

NETKY.SK • 18 Jún 2021, 07:23 • 2 min
Na Slovensku operujú ruskí agenti GRU. Federácia stojí za mnohými kyberútokmi

BRATISLAVA - Ruská federácia je na Slovensku veľmi aktívna v oblasti hybridných operácií či kyberútokov.

slovakia

left justify in out

Povedal minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) počas panelu „NATO 2030: Ako sa tam dostať?“ na konferencií Globsec 2021 v Bratislave.

 

Slovenský šéf rezortu obrany zároveň upozornil na to, že na Slovensku pôsobia aj ruské tajné služby. Varoval aj pred zneužívaním médií, propagandou či falošnými správami.

„Ľudia na Slovensku vedia, že sme sa rozhodli vyhostiť šesť príslušníkov ruských tajných služieb, ktorí tu pôsobili pod diplomatickou zástierkou. Toto je realita, v ktorej žijeme a táto vláda sa sústredí na to ukázať všetkým, že tu nie sme na ihrisku,” pokračoval Naď.

 

Minister tiež rozprával o Bezpečnostnej a Obrannej stratégii, ktorú vláda schválila 16. decembra. „Verím, že sme dostatočne reflektovali na súčasnú realitu. Áno, sú niektoré problémy, ktoré sú nám bližšie alebo ktoré považujeme za zložitejšie výzvy, ktoré sú pred nami,“ uviedol s tým, že sem patrí napríklad Rusko a kyberbezpečnosť. Zároveň dodal, že je potrebné myslieť aj na klimatické zmeny a ekológiu.
 

Mohlo by vás zaujímať: Podľa Naďa bol Biden po stretnutí s Putinom tvrdší, než sa očakávalotwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies