Na oslavy SNP do Banskej Bystrice stačí cestujúcim jednosmerný lístok, späť ich odvezie ZSSK bezplatne

NETKY.SK • 26 August 2019, 17:31 • 2 min
Na oslavy SNP do Banskej Bystrice stačí cestujúcim jednosmerný lístok, späť ich odvezie ZSSK bezplatne

BRATISLAVA - Banskobystrické Múzeum SNP naplánovalo na štvrtok 29. augusta 2019 celoštátne oslavy SNP pri príležitosti 75. výročia tejto významnej udalosti.

slovakia

left justify in out

So Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK) budú cestujúci platiť len za cestu do Banskej Bystrice, naspäť budú cestovať vlakom bezplatne.

 

Stačí, ak si na 28. 8. alebo 29. 8. 2019 kúpia v pokladnici celý jednosmerný lístok do staníc Banská Bystrica alebo Banská Bystrica mesto a pokladníkovi oznámia, že majú záujem využiť ponuku "Vlakom na SNP". Informoval o tom v pondelok hovorca ZSSK Tomáš Kováč.


Predpredaj lístkov je spustený od 14. augusta 2019 a akcia sa vzťahuje aj na zľavnené cestovné. V pokladnici Múzea SNP, prípadne na železničnej stanici Banská Bystrica mesto si následne cestujúci nechajú cestovný doklad opečiatkovať organizátorom a takto označený lístok môžu do 30. augusta 2019 (do 24:00) použiť na spiatočnú cestu.

 

Ponuka platí do 2. triedy vo všetkých vlakoch ZSSK okrem vlakov InterCity. Lístky na vlaky EuroCity, SuperCity je možné využiť s príplatkom jedno euro, doplatok do 1. triedy sa uhrádza v plnej výške. "Samozrejmosťou je možnosť dokúpiť si miestenku, lôžko či ležadlo," uviedol Tomáš Kováč.

 

img


„Slovenské národné povstanie patrí k dôležitým historickým míľnikom našich novodobých dejín, preto je pre nás ako národného dopravcu samozrejmosťou, že ľuďom ponúkame možnosť, aby sa na spomienkovej slávnosti zúčastnili,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK a Filip Hlubocký.

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave.

 

Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia).twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies