Na obnovu protipovodňovej infraštruktúry poputuje 6,9 milióna eur

NETKY.SK • 12 August 2010, 7:0 • 2 min
Na obnovu protipovodňovej infraštruktúry poputuje 6,9 milióna eur

Na obnovu protipovodňovej infraštruktúry poputuje 6,9 milióna eur

slovakia

left justify in out

img

Stavby a objekty, ktoré slúžia na ochranu pred povodňami a sú v pôsobnosti rezortu pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja alebo rezortu obrany, by sa mali čoskoro začať vracať po nedávnych záplavách do pôvodného stavu. Kabinet dnes odsúhlasil uvoľnenie 6,9 milióna eur zo štátneho rozpočtu na riešenie okamžitého obnovenie poškodenej infraštruktúry po májových a júnových povodniach. Ministerstvo pôdohospodárstva pritom počíta s tým, že tieto prostriedky by sa časom mali vrátiť z grantu z Európskeho fondu solidarity.
      "Poškodené stavby a objekty je nevyhnutné čo najskôr uviesť do prevádzkyschopného stavu, aby v prípade príchodu ďalších povodňových vĺn, respektíve situácií zabezpečovali ochranu obyvateľstva a majetku," zdôrazňuje v materiáli ministerstvo. Akcie v oblasti vodného hospodárstva sa týkajú predovšetkým sanácie zosuvov ochranných hrádzí, pretrhnutých hrádzí, brehových nádrží a sprietočnenia vodných tokov, úpravy drobných vodných tokov, odvodňovacích kanálov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona