Na kočík s dieťaťom spadla masa snehu, zasahovali záchranári

NETKY.SK • 11 Február 2015, 14:08 • 2 min
Na kočík s dieťaťom spadla masa snehu, zasahovali záchranári

BANSKÁ BYSTRICA - Všetci vlastníci nehnuteľností sú povinní zabezpečiť také opatrenia, aby padajúcim snehom zo striech neohrozili život alebo zdravie ľudí.

slovakia

left justify in out

Inak im hrozí pokuta 6638 eur. Upozornila na to dnes hovorkyňa banskobystrického magistrátu Zdenka Sekerešová.
     

Reagovala tak aj v súvislosti s informáciou, ktorú dnes v poludňajších správach zverejnila TV JOJ. V centre Banskej Bystrice, na Dolnej ulici, spadla zo strechy na kočík s dieťaťom masa snehu. Matka bola akurát v tom čase na prechádzke so svojím päťmesačným dievčatkom. Záchranári dieťa previezli do nemocnice, kde ho ošetrili a prepustili domov. Dieťa utrpelo povrchové zranenia na hlave.
     

"Podľa všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mesta Banská Bystrica, ak sa vytvoria na streche alebo odkvape nehnuteľnosti cencúle, vlastníci, správcovia a užívatelia nehnuteľností sú povinní vykonať také opatrenia, aby cencúle a ľad zo strechy neohrozovali život alebo zdravie ľudí," dodala Sekerešová.
     

Za porušenie ustanovení VZN o verejnom poriadku môže mesto uložiť pokutu až do výšky 6638 eur.
     

Podľa Sekerešovej budovy, ktoré sú vo vlastníctve mesta, pravidelne kontrolujú správcovia, ktorí sú za ne zodpovední.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies