Na juhu Kalifornie zadržali 244 migrantov

NETKY.SK • 1 September 2015, 09:42 • 2 min
Na juhu Kalifornie zadržali 244 migrantov

LOS ANGELES - Imigračné úrady zadržali pri štvordňovej razii na juhu Kalifornie 244 ľudí so záznamami v trestnom registri. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenia Amerického colného a imigračného úradu (ICE).

slovakia

left justify in out

Vyše polovica zo zadržaných bola v minulosti odsúdená za trestné činy, zatiaľ čo zvyšok usvedčili z rôznych priestupkov. Voči zaisteným osobám, ktoré aktuálne nečelia trestnému stíhaniu, sa začne deportačné konanie.


Vysoké číslo zadržaných podľa ICE podčiarkuje dôležitosť deportácie takých imigrantov, ktorí v USA páchajú trestnú činnosť a predstavujú hrozbu pre bezpečnosť krajiny.


Zadržaní pochádzali z Mexika a 20 ďalších krajín. K najväčšiemu počtu, a síce 99 zadržaní, došlo v okrese Los Angeles. Nasledovali okresy Orange (55 zadržaní), San Bernardino (43), Riverside (24), Santa Barbara (20) a San Luis Obispo (3 zadržania). Rozsiahla razia sa skončila vo štvrtok.


Federálna vláda pri riešení problému imigrácie často čelí nedostatočnej spolupráci zo strany miestnych úradov. Problém sa opätovne dostal do centra pozornosti širšej verejnosti po tom, ako Mexičan s bohatým záznamom v trestnom registri zastrelil v júli v San Franciscu 32-ročnú ženu.


V roku 2014 vyhostil ICE zo Spojených štátov celkovo 102.224 ľudí, čo je o 24 percent menej ako v predchádzajúcom roku. V nadchádzajúcom období sa pritom očakáva ďalší pokles. Dôvodom je podľa ICE najmä to, že miestne úrady zadržiavať osoby na žiadosť federálnych imigračných úradov.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies