MVSR vyhlásilo verejné obstarávanie na kamerové systémy pre policajtov

NETKY.SK • 23 November 2018, 15:25 • 2 min
MVSR vyhlásilo verejné obstarávanie na kamerové systémy pre policajtov

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra (MV) SR vyhlásilo verejné obstarávanie na dodávku kamerových systémov pre policajtov. V piatok o tom informovala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) na sociálnej sieti. Z vestníka Úradu pre verejné obstarávanie vyplýva, že celková odhadovaná hodnota nákupu je viac ako 99,5 milióna eur bez DPH.

slovakia

left justify in out

"Súťažné podklady prešli opakovanou kontrolou Úradu pre verejné obstarávanie SR," ozrejmila Saková. Odevné kamery majú slúžiť predovšetkým na monitorovanie a záznam práce policajtov. Ponuky môžu záujemcovia predkladať do 9. januára 2019.

 

Predmetom zákazky má byť dodávka kamerových systémov určených pre monitoring policajných zložiek, ochranu budov, verejných priestorov a súvisiacej infraštruktúry. Okrem kamier, potrebnej techniky, káblov a konektorov zahŕňa zákazka aj všetky súvisiace licencie a služby zabezpečenia štvorročnej servisnej podpory dodávaných zariadení. V sume má byť zarátaná aj konfigurácia a inštalácia technických zariadení. Ministerstvo zároveň žiada obstarávateľa o ocenenie služieb technického špecialistu.

 

"Keďže MV SR sa chce uchádzať o prefinancovanie tejto investície zo štrukturálnych fondov, pripravujeme aj štúdiu uskutočniteľnosti implementácie projektu," doplnil rezort. Ministerstvo má záujem s dodávateľom uzatvoriť rámcovú dohodu. O konečnej cene sa má podľa rezortu dohodnúť na elektronickom trhovisku.

 

Rezort ozrejmil, že súťažné podklady prešli opakovanou kontrolou Úradu pre verejné obstarávanie s cieľom predísť akejkoľvek diskriminácii uchádzačov a prieťahom v obstarávaní. Kamery musia podľa rezortu spĺňať náročné podmienky nielen na technické prevedenie, ale aj na prenos videí a ich centrálne ukladanie.

 

"Záznamové zariadenia budú slúžiť predovšetkým na monitorovanie a záznam služobných činností policajtov v kontakte s verejnosťou – najmä využívania policajných oprávnení počas služobných zákrokov. Budú však dôležité tiež na ochranu policajtov, keďže bývajú kritizovaní nielen pre formu zákrokov, ale napríklad aj pre nečinnosť," uviedol rezort v súvislosti s odevnými kamerami. Skúsenosti polície podľa ministerstva potvrdzujú, že keď sú si ľudia pri zákrokoch polície vedomí, že aj ich snímajú kamery, správajú sa kultivovanejšie.

 

Rezort vnútra v novembri informoval, že v tejto súvislosti sa už dávnejšie vykonávali testy v teréne. Požiadavky polície sa mali optimalizovať tak, aby bol projekt prevádzkovateľný. Vysvetlil, že výsledky testov boli potrebné práve na prípravu verejného obstarávania.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies