Muž z okresu Trebišov protiprávne vyrúbal 71 stromov

NETKY.SK • 27 Jún 2023, 08:45 • 3 min
Muž z okresu Trebišov protiprávne vyrúbal 71 stromov

BRATISLAVA - Enviropolícia navrhla podať obžalobu na muža z okresu Trebišov za protiprávny výrub 71 stromov, ku ktorému prišlo v marci v obci Borša na pozemku nachádzajúcom sa v druhom stupni ochrany prírody.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru. "Celková spoločenská hodnota vyrúbaných drevín druhu dub letný, vŕba biela a topoľ biely bola vyčíslená na viac ako 70.000 eur," priblížila Hrabovská s tým, že časť z týchto vyrúbaných stromov si páchateľ prisvojil.

 

Návrh na podanie obžaloby na 64-ročného muža sa týka prečinu porušovania ochrany stromov a krov v súbehu s prečinom krádeže. Polícia v tejto súvislosti upozornila občanov, že výruby stromov a krov sú upravené právnymi predpismi a nie je možné ich vykonávať svojvoľne. 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies