Murdoch odišiel z čela správnej rady News International

NETKY.SK • 22 Júl 2012, 22:02 • 2 min
Murdoch odišiel z čela správnej rady News International

Murdoch odišiel z čela správnej rady News International - Zaujímavosti Mediálny magnát Rupert Murdoch odišiel z predsedníctva správnych rád niekoľkých svojich spoločností v USA a Británii. Rezignoval napríklad aj na funkciu predsedu správnej rady svojho b

slovakia

left justify in out

img

Mediálny magnát Rupert Murdoch odišiel z predsedníctva správnych rád niekoľkých svojich spoločností v USA a Británii. Rezignoval napríklad aj na funkciu predsedu správnej rady svojho britského holdingu News International. Osemdesiatjedenročný Murdoch však naďalej zostáva výkonným riaditeľom a šéfom správnej rady koncernu News Corporation.

Murdoch sa pripravuje na rozdelenie svojho mediálneho impéria na dve samostatné spoločnosti. News Corporation koncom júna oznámila, že oddelí aktivity v oblasti showbiznisu od vydavateľských aktivít. Jedna spoločnosť bude zahŕňať televízne a filmové aktivity, vrátane štúdia 20th Century Fox alebo televíznej stanice Fox. Do druhej vydavateľskej spoločnosti patrí Wall Street Journal, New York Post, Times of London, The Australian alebo vydavateľstvo HarperCollins.

Murdochovo odstúpenie z čela správnych rád niektorých spoločností je podľa hovorkyne News International "len upratovanie v rámci firmy pred jej rozdelením". Okrem toho, že Murdoch rezignoval na funkciu predsedu správnej rady News International, ktorá v Británii vydáva Times, Sunday Times a Sun, odišiel aj zo správnych rád Newscorp Investments a Times Newspapers Holdings.

Zdroj: TASR/DPA, Bloombergtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies