Mourinho vypovedal na súde v kauze údajných daňových podvodov

NETKY.SK • 3 November 2017, 13:43 • 2 min
Mourinho vypovedal na súde v kauze údajných daňových podvodov

Madrid - Portugalský futbalový tréner Jose Mourinho vypovedal v piatok pred sudcom v Madride v kauze údajných daňových podvodov. Súčasný kouč Manchestru United vyhlásil, že už španielskym daňovým úradom vyplatil všetky peniaze za obdobie, keď viedol madridský Real.

slovakia

left justify in out

Mourinho čelil obvineniam, že v rokoch 2011 až 2012 nepriznal na daniach celkovo 3,3 milióna eur. Suma zahŕňa príjmy z imidžových práv, nie jeho plat v Reale.

 

"Bol som informovaný, že sa voči mne začalo vyšetrovanie. Povedali mi, že ak chcem napraviť situáciu, musím uhradiť určitú čiastku. Nijako som sa nesťažoval, ani nepodal žiadne odvolanie, iba som danú sumu zaplatil, podpísal dohodu a dokumenty o zaplatení dane štátu, na čo mi bolo povedané, že je tým všetko uzavreté. Preto som bol teraz na súde iba päť minút," uviedol Mourinho.

 

Päťdesiatštyriročný tréner viedol Real v rokoch 2010 až 2013. Po obvineniach z daňových únikov agentúra Gestifude, ktorá Mourinha zastupuje, vydala oficiálne stanovisko. V ňom uviedla, že kouč zaplatil dane v celkovej hodnote 26 miliónov eur a súhlasil s úpravou sumy, akú mu navrhli španielske daňové úrady v roku 2015 za obdobie 2011 až 2012.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies