Mladá hokejistka Nela Lopušanová je finalistka na ocenenie Hráčka sezóny podľa IIHF

NETKY.SK • 15 Máj 2023, 17:15 • 2 min
Mladá hokejistka Nela Lopušanová je finalistka na ocenenie Hráčka sezóny podľa IIHF

BRATISLAVA - Slovenská hokejistka Nela Lopušanová sa dostala medzi sedmičku finalistiek na ocenenie Hráčka sezóny 2022/2023 podľa Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

slovakia

left justify in out

Slovenská hokejistka Nela Lopušanová sa dostala medzi sedmičku finalistiek na ocenenie Hráčka sezóny 2022/2023 podľa Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Okrem nej sú v nominácii Sarah Fillierová a Marie-Philip Poulinová z Kanady, Caroline Harveyová a Hilary Knightová z USA, Fínka Jenni Hiirikoskiová a Emma Söderbergová zo Švédska. V pondelok o tom informoval oficiálny web IIHF.

 

Uvedenú sedmičku kandidátok na ocenenie vybrala historická komisia IIHF. O víťazke rozhodnú svojimi hlasmi zástupcovia médií a pozvaní členovia rodiny IIHF. Meno najlepšej hokejistky bude známe vo štvrtok 1. júna. Okrem vybranej sedmičky nominovaných môžu hlasujúci v ankete zahlasovať aj za inú hráčku, ktorá si podľa nich zaslúži túto cenu. Lopušanová sa už v piatok stala držiteľkou Ceny Piotra Nurowského pre najlepšieho mladého športovca Európy v zimných športoch za rok 2023. Prestížne ocenenie si prevzala v Paríži počas 43. seminára Európskych olympijských výborov. Cenu udeľujú každoročne mladým športovcom, ktorí dosiahli veľmi dobré výkony vo svojom športe a zároveň na športoviskách i mimo nich stelesňujú a reprezentujú olympijské hodnoty a myšlienky.

 

Iba 15-ročná Lopušanová predviedla počas sezóny 2022/2023 naplno svoj talent na MS hokejistiek do 18 rokov vo Švédsku a na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže Friuli Venezia Giulia 2023, kde sa najväčšou mierou podieľala na historickom striebre slovenských dievčat. Na MS do 18 rokov sa stala najužitočnejšou hráčkou celého podujatia a zaujala aj svojou prácou s hokejkou. Už pred svojimi pätnástimi narodeninami, ktoré oslávila vo februári, nastupovala v najvyššej ženskej hokejovej súťaži na Slovensku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies