Miškov: Navrhovaný rozpočet je len rozprávkou o konsolidácii a istotách

NETKY.SK • 11 December 2013, 16:44 • 2 min
Miškov: Navrhovaný rozpočet je len rozprávkou o konsolidácii a istotách

BRATISLAVA - Rozpočet, ktorý do parlamentu predložil kabinet Roberta Fica, je podľa nezaradeného poslanca Juraja Miškova iba rozprávkou o konsolidácii a istotách.

slovakia

left justify in out

Ako uviedol vo svojom vystúpení v rámci rozpravy k návrhu budúcoročného rozpočtu, vláda kašle na hlavný problém ľudí na Slovensku, teda vysokú nezamestnanosť. Dokazujú to podľa neho opatrenia, ktoré vláda prijíma a ktorými zhoršuje podnikateľské prostredie. 

Jedným z takýchto opatrení je podľa Miškova napríklad daňová licencia. Ako tvrdí, vláda podobnými krokmi komplikuje život aj poctivým podnikateľom, ale na druhej strane nerobí nič na zlepšenie podmienok na podnikanie. "Dusíte tie naše malé slovenské firmy a firmičky, ktoré ledva žijú a zároveň nerobíte nič, ale absolútne nič preto, aby ste na Slovensko dotiahli zahraničné investície a pomohli vytvoriť nové pracovné miesta. Kto má potom tie pracovné miesta vytvoriť?“ pýtal sa Miškov. 

Skutočnosť, že vláda dostatočne nebojuje o nové pracovné miesta podľa neho dokazuje štatistika prílevu priamych zahraničných investícií. Kým napríklad v roku 2011 na Slovensku dosiahol prílev investícií 2,5 mld. eur, v roku 2012 to bolo už iba 0,7 mld. eur a za deväť mesiacov tohto roka rovnako 0,7 mld. eur. Podľa Miškova v tomto prípade neobstojí ani argument, že za to môže kríza v Európe. Prílev investícií bol totiž na Slovensku v roku 2011 vyšší ako v Českej republike, avšak v roku 2012 k našim západným susedom prilákali až o vyše 8 mld. eur investícií viac. "To chcete povedať, že akurát Českú republiku v roku 2012 kríza obišla?“ konštatoval Miškov. 

Zlepšenie podľa Miškova neprináša ani kapitola rezortu hospodárstva. Výdavky na podporu podnikania podľa neho klesajú o 70 %, klesajú aj výdavky určené na znižovanie administratívnej záťaže či na programy malého a stredného podnikania. "Klesajú výdavky na investičné akcie, klesajú výdavky na SARIO, ktoré musí zatvoriť svoje regionálne kancelárie,“ upozornil Miškov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies