Brigitte Bardotová dourážala ostrovanov. Súd jej vyrúbil mastnú pokutu!

NETKY.SK • 5 November 2021, 06:18 • 2 min
Brigitte Bardotová dourážala ostrovanov. Súd jej vyrúbil mastnú pokutu!

PARÍŽ - Francúzsku herečku často kritizujú za jej rasistické názory.

slovakia

left justify in out

Súd v meste Saint-Denis odsúdil vo štvrtok francúzsku herečku Brigitte Bardotovú na zaplatenie pokuty vo výške 20 000 eur za verejnú urážku obyvateľov ostrova Réunion. Informoval o tom denník Le Figaro.

 

Zdegenerovaní divosi

Bardotová, ktorá je aktívnou bojovníčkou za práva zvierat, vyvolala v roku 2019 veľké pobúrenie svojím tvrdením, že obyvatelia francúzskeho ostrove Réunion sú "zdegenerovaní divosi". V otvorenom liste adresovanom miestnemu prefektovi herečka vtedy spomenula aj "barbarské tradície" ostrovanov voči zvieratám a o Réunione sa zmieňuje ako o "diablovom ostrove".

 

img

 

Osobitne poukázala na osud tamojších psov a mačiek. Spomína aj sviatky Tamilov sprevádzané rituálnym stínaním hláv kozám a capom a hádzaním ich vnútorností do mora, čo láka žraloky. Vtedajšia ministerka pre zámorské územia Annick Girardinová v reakcii na tieto Bardotovej vyjadrenia poslala herečke otvorený list, v ktorom upozornila, že "rasizmus nie je názor, je to trestný čin".

 

Aj mnohí ostrovania vo svojich reakciách na sociálnych sieťach Bardotovú kritizovali za jej rasizmus a podnecovanie k rasovej nenávisti. Trestné oznámenie na herečku následne podalo viacero ľudskoprávnych organizácií i politikov.

 

Útoky na komunity

Herečka sa neskôr za svoje slová čiastočne ospravedlnila a "vzala späť tie, ktoré vztiahla na ľudí, čo neubližujú zvieratám"Spolu s Bardotovou v kauze figuroval aj Bruno Jacquelin, tlačový tajomník 87-ročnej herečky, ktorý bol stíhaný za spoluúčasť na verejných urážkach. Súd v meste Saint-Denis v metropolitnej oblasti Paríža vo štvrtok rozhodol, že Jacquelin musí zaplatiť pokutu 4 000 eur.

 

img

 

Prokuratúra pôvodne žiadala, aby Bardotovej dali pokutu vo výške 25 000 eur a od jej hovorcu vymáhal zaplatenie 5 000 eur.

Bardotová sa priatelí s Jeanom-Marie Le Penom, bývalým vodcom krajne pravicového Národného frontu (FN), a blízka si je aj s jeho dcérou Marine, ktorá vedie Národné združenie - nástupnícku stranu po FN.

 

Bardotová je známa aj tým, že pre rituálne zabíjanie zvierat často útočí na židovskú a moslimskú komunitu vo Francúzsku.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies