Mišenku, Ferusa, Mella a spol. zbavili obvinenia z vraždy Čongrádyho!

NETKY.SK • 5 December 2013, 17:10 • 2 min
Mišenku, Ferusa, Mella a spol. zbavili obvinenia z vraždy Čongrádyho!

BRATISLAVA - Viliama Mišenku a spol. už za popravu bosa Petra Čongrádyho a členstvo v zločineckej skupine nestíhajú, informoval portál čas.sk.

slovakia

left justify in out

Partia bola obvinená od vlaňajšieho mája na základe výpovede svedka Jána K. Podľa informácií, ktoré získal Nový Čas, sa v prípade objavil nový svedok. Ten tvrdí, že všetko bolo inak. Policajti už zadržali a obvinili z likvidácie Čongrádyho iných ľudí.

Prokurátor rozhodol o zastavení trestného stíhania voči obvineným Viliamovi Mišenkovi, Ľubošovi Ferusovi, Rolandovi Zdichavskému, Karolovi Mellovi a Štefanovi Borkovi za skutok členstva v zločineckej skupine a za vraždu Čongrádyho. Rozhodnutie ešte nenadobudlo právoplatnosť. Vladimíra M. a Štefana Borka, ktorí pre obvinenie z vraždy Čongrádyho sedeli vo väzbe, prokurátor prepustil na slobodu. „Boli zadržané a obvinené iné osoby,“ potvrdila hovorkyňa špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Koľko ľudí zadržali a koľkí obvinení už sedia v base pre iné skutky, prokuratúra nechcela špecifikovať. „Vzhľadom na momentálne prebiehajúce vyšetrovacie úkony v súčasnosti nebudeme poskytovať podrobnejšie informácie,“ dodala hovorkyňa. Zdroj Nového Času tvrdí, že podľa nového svedka boli motívom Čongrádyho vraždy pozemky a výstavba nákupného centra na nábreží Dunaja. 

Ako píše čas.sk, pôvodne policajti na základe výpovedí Jána K. pracovali s verziou, že motívom bola krádež peňazí z nitrianskej banky z januára 1996. Viliama Mišenku v stredu opäť zadržali pre obvinenie z vraždy Jozefa Gudábu z marca 2003. Jeho tajný hrob kriminalisti našli vo februári 2011, keď obvinili aj Vladimíra M. a Karola Mella. Prokurátor teraz nechce povedať, či bude pre Mišenku žiadať väzbu. Viliam Miišenka je ešte obvinený z ďalších vrážd a lúpeže. Vo všetkých prípadoch ho usvedčuje Ján K. Tohto svedka však stíhajú za marenie spravodlivosti. Vyrobil totiž falošné nahrávky, na ktorých má osoba vystupujúca ako prokurátor korupčné správanie, dodal čas.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies