Miroslava Lajčáka favorizujú na post v topmanažmente zahraničnej služby EÚ

NETKY.SK • 18 November 2010, 12:27 • 2 min
Miroslava Lajčáka favorizujú na post v topmanažmente zahraničnej služby EÚ

Miroslava Lajčáka favorizujú na post v topmanažmente zahraničnej služby EÚ

slovakia

left justify in out

img

Slovenská diplomacia je blízko k získaniu vrcholového miesta v Európskej službe pre vonkajšiu činnosť (EEAS).
       Vysoká predstaviteľka pre spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku Catherine Ashtonová ohlási obsadenie ďalších top-pozícií v novotvoriacich sa diplomatických zboroch do konca mesiaca a na jednu z nich "horúcim" kandidátom je Miroslav Lajčák.
      Lajčák by mal predsedať sekcii Západný Balkán a Východná Európa, na túto pozíciu ho favorizuje aj internetový denník EUObserver. Bývalý šéf slovenskej diplomacie je počas posledných dní podľa informácií TASR v čulom kontakte s Ashtonovou, v utorok (16.11.) absolvoval pre rokovania s ňou návštevu Bruselu.
      Ashtonová chce mať ukončené nominácie na vrcholové posty do 1. decembra, kedy by zahraničné služby oficiálne mali začať svoje účinkovanie. Medzi ďalších adeptov na posty menoval EUObserver Francúza Huguesa Mingarelliho (Afrika), Švéda Christiana Lefflera (Stredný Východ a Stredomorie), Španiela Tomasa Duplu del Morala (Ázia alebo Amerika).

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona