Ministerstvo zahraničných vecí a EÚ záležitostí SR vyhlásilo tieto odporúčania pri cestovaní

NETKY.SK • 9 Marec 2020, 10:48 • 2 min
Ministerstvo zahraničných vecí a EÚ záležitostí SR vyhlásilo tieto odporúčania pri cestovaní

V nadväznosti na najnovší dekrét talianskej vlády, s účinnosťou od 8.3.2020 do 3.4.2020 je uzatvorený región Lombardsko a provincie Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia a Rimini (v regióne Emilia Romaňa), Pesaro a Urbino (v regióne Marche), Benátky, Padova a Treviso (v regióne Benátsko) a Asti a Alessandria (v regióne Piemonte).

slovakia

left justify in out

Zakazuje sa vstup do týchto administratívnych oblastí, výstup z nich, a tiež aj v ich rámci, zatvárajú sa školy, nesmú sa organizovať verejné športové a iné podujatia, nesmú sa uskutočňovať civilné a náboženské obrady vrátane pohrebov, odstavujú sa lyžiarske zariadenia, telocvične, bazény zatvárajú sa múzeá, galérie, bohoslužby sa môžu vykonávať, len ak usporiadateľ zabezpečí, aby účastníci mohli byť od seba vzdialení aspoň jeden meter, je zakázaný pohyb infikovaných osôb a pod. Hore uvedené administratívne celky môže opustiť len ten, kto preukáže na to opodstatnený dôvod. Porušenie v Dekréte uvedených ustanovení sa považuje za trestný čin. Cudzinci sa môžu voľne vrátiť do vlasti.

 

img

 

Treba dbať na hygienu

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR preto odporúča občanom Slovenskej republiky necestovať do Talianska.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR zároveň upozorňuje, že prípady ochorenia ohlásili aj San Marino a Vatikán.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR apeluje na občanov Slovenskej republiky, ktorí sa už nachádzajú v Taliansku, aby počas pobytu dbali na osobnú hygienu, predovšetkým umývanie rúk, ako aj na hygienu potravín a nezdržiavali sa na miestach s veľkou koncentráciou ľudí.

 

V prípade podozrenia sa obráťte na špeciálnu linku

V prípade podozrenia na prítomnosť koronavírusu, pacient nemá vyhľadať odbornú lekársku pomoc, pretože táto po zatelefonovaní ho sama navštívi v mieste pobytu.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky nepretržite kontaktovať pohotovostný mobil Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ríme: +39 3385432071 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky:+421259785978.

 

img

 

Občanom Slovenskej republiky, ktorí smerujú z Talianska na Slovensko pripomíname, že v prípade podozrenia na prítomnosť koronavírusu musia bezodkladne kontaktovať lekára TELEFONICKY.

 

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zriadil pre verejnosť Call-centrum s nepretržitou prevádzkou. Občania môžu odborníkov kontaktovať na telefónnom čísle: 0800 221 234 alebo cez emailovú adresu: novykoronavirus@uvzsr.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies