Ministerstvo odkladá rušenie svojich organizácií na neskôr

NETKY.SK • 26 December 2015, 14:11 • 2 min
Ministerstvo odkladá rušenie svojich organizácií na neskôr

BRATISLAVA - Minister školstva Juraj Draxler nerozhodne v najbližšej dobe o prípadnom rušení niektorých organizácií rezortu školstva.

slovakia

left justify in out

Podľa zákona o rozpočtových pravidlách, ako aj metodického usmernenia ministerstva financií, zlučovanie, respektíve zánik rozpočtových a príspevkových organizácií by sa mal uskutočniť spravidla k prvému dňu kalendárneho roka. Ako však povedal Draxler pre agentúru SITA, k 1. januáru k takýmto procesom nedôjde.


"Nechcem sa unáhliť, aby sme neuškodili niektorým dobre fungujúcim útvarom vo vnútri týchto organizácií, o ktorých na ministerstve nemusíme všetko vedieť. Budeme musieť urobiť podrobný personálny audit pred tým, ako budeme môcť pristúpiť k ráznejším krokom," hovorí Draxler s tým, že potrebujú čas na to, aby všetko dobre pripravili. Minister zatiaľ nechce prezradiť názvy organizácií, ktoré sú prípadnými zmenami ohrozené. Ako dodal, najjednoduchšie je zmeny robiť k 1. januáru, dá sa to však robiť aj počas roka.


Otázku rušenia organizácií ministerstva školstva načrtol ešte bývalý minister školstva Peter Pellegrini krátko po svojom vymenovaní do úradu v júli 2014. Exminister a súčasný predseda parlamentu vtedy vyhlásil, že sa bude zlučovaním ústavov a organizácií spadajúcich pod rezort školstva zaoberať, keďže je ich podľa neho priveľa.


Hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová v októbri uviedla, že ministerstvo má vypracovanú Štúdiu realizovateľnosti optimalizácie a racionalizácie poskytovania služieb štátu v oblasti rezortu. V štúdii je popísaný súčasný stav činností, ktoré robia jednotlivé priamo riadené organizácie ministerstva.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies