Ministerstvo motivuje: Študuj "výšku" na Slovensku, dostaneš štipendium tisícky eur!

NETKY.SK • 25 Február 2024, 16:00 • 2 min
Ministerstvo motivuje: Študuj "výšku" na Slovensku, dostaneš štipendium tisícky eur!

Ministerstvo školstva pripravilo v mesiacoch február, marec a apríl unikátny projekt mini-veľtrhov vysokých škôl. Projekt ALMA MATER 2024 – miesto, kde si nájdeš svoju univerzitu, vytvára priestor na prepojenie maturantov (tohto aj budúcoročných) so slovenskými vysokými školami.

slovakia

left justify in out

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR pripravilo unikátny projekt mini-veľtrhov vysokých škôl. Maturanti tak budú môcť v každom krajskom meste na Slovensku spoznať ponuku slovenských vysokých škôl a vybrať si svoju budúcu univerzitu. Zároveň sa dozvedia viac o možnosti získať štipendium vo výške 9 000 € a v niektorých prípadoch až 16 500 €.

Aj touto cestou chce ministerstvo v každom krajskom meste pomôcť žiakom s výberom vysokej školy, prispieť k zníženiu odlivu mozgov zo Slovenska, zvýšiť povedomie o slovenských vysokých školách a taktiež predstaviť štipendijnú schému Študuj doma, Slovensko ťa odmení. Budúcoroční prváci budú môcť získať 9000 € (v niektorých prípadoch až 16 500 €). 

Všetky stredné školy v uplynulých dňoch dostali pozývací email spolu s bližšími informáciami. Vstupy na eventy sú bezplatné, je však potrebné sa vopred zaregistrovať cez emailovú adresu almamater@minedu.sk.

Viac informácií o štipendiách bude postupne pribúdať na https://stipendia.portalvs.sktwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Rastislav Čižmár
Zdroj: MŠVVM SR, ilustračné foto (www.minedu.sk)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies