Ministerka J. Klöcknerová navrhla vytvoriť medzinárodnú digitálnu radu

NETKY.SK • 19 Január 2019, 14:58 • 2 min
Ministerka J. Klöcknerová navrhla vytvoriť medzinárodnú digitálnu radu

BERLÍN - Nemecká spolková ministerka pôdohospodárstva Julia Klöcknerová v sobotu na konferencii agrárnych ministrov na veľtrhu Grüne Woche (Zelený týždeň) v Berlíne navrhla vytvorenie medzinárodnej digitálnej rady pre poľnohospodárstvo.

slovakia

left justify in out

Uviedla, že úlohou rady by bolo umožniť čo najväčšiemu počtu ľudí, aby získali prístup k digitálnej technike. Z rady by mali úžitok všetky členské štáty Organizácie OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO).

 

"Digitalizácia znamená, že budeme pracovať efektívnejšie, že budeme môcť lepšie chrániť pôdu, vzduch a vodu. Digitalizáciou sa môže z hektára ornej pôdy dostať viac," uviedla Klöcknerová. Prospech by mali z toho aj veľké priemyselné a rozvojové krajiny zo skupiny G20.

 

To by bolo podľa ministerky vzhľadom na 820 miliónov ľudí trpiacich hladom veľmi dôležité. Zodpovedalo by to "právu na výživu". Okrem iného ide pri digitalizácii aj o lepšie zabezpečenie pred rizikami, výkyvmi počasia a škodami.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies