Minister zdravotníctva sa meniť nebude, dnes to predostrel premiér Matovič

NETKY.SK • 24 Február 2021, 19:16 • 2 min
Minister zdravotníctva sa meniť nebude, dnes to predostrel premiér Matovič

BRATISLAVA - Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) neuvažuje nad výmenou ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO). Povedal to po stretnutí s odborníkmi na Úrade vlády SR.

slovakia

left justify in out

Šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík (SaS) totiž počas dnešného rokovania vlády uviedol, že je ochotný stať sa ministrom zdravotníctva. V tejto súvislosti premiérovi navrhol, aby vymenil súčasného ministra zdravotníctva.

 

Sulík je ochotný stať sa ministrom zdravotníctva

 

Naďalej viní Sulíka 
"Opýtal som sa ho, či je to zlý vtip," reagoval na Sulíkov návrh Matovič. Podľa neho totiž nemá minister hospodárstva morálne právo Krajčího kritizovať. Zopakoval, že Sulík je zodpovedný "za tisícky mŕtvych".
 

img

 

Kritika aj koaličných Za ľudí 

Premiér na kritiku koaličnej strany Za ľudí na adresu ministra zdravotníctva reagoval, že "chceli byť ministrami zdravotníctva, nevydalo a teraz by chceli na neho zvaľovať vinu".

 

Podľa neho si každý nesie svoj diel viny. "Aj ja si ho nesiem, aj Richard Sulík, možno aj Marek Krajčí, hoci na ňom vidím najmenší diel viny. Aj každý jeden z nás, ktorý sa snažil niekedy vybabrať so systémom, obísť pravidlá a nedodržiavať ich," doplnil.

 

img

 

Diskusiu s odborníkmi si pochvaľuje 
Matovič bude rokovať s vedcami aj vo štvrtok 25. februára, diskutovať tak bude s odborníkmi tretí deň. Priblížil, že na okrúhlom stole sa dohodli na "niekoľko desiatkach návrhov".

 

Debatu označil za mimoriadne plodnú, vecnú, konštruktívnu a odbornú. Dodal, že návrhy plánujú predstaviť spoločne potom, čo ich predložia koaličným partnerom. Opatrenia by mali podľa jeho slov verejnosti priblížiť v najbližších dňoch, najneskôr v piatok 26. februára.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies