Minister Vlčan i ministerka Kolíková majú moju dôveru, uviedol premiér

NETKY.SK • 5 Február 2022, 16:13 • 2 min
Minister Vlčan i ministerka Kolíková majú moju dôveru, uviedol premiér

BRATISLAVA – Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan (nominant OĽaNO) požíva naďalej dôveru predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽaNO).

slovakia

left justify in out

Premiér v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy zároveň vyvrátil, že by v koalícii bola za Samuela Vlčana náhrada. Je presvedčený, že jeho vláda nezatvára oči pred pochybeniami, ktoré sa udejú na rezortoch, a pristupuje k nim zásadovo v zmysle transparentnosti.

 

img

 

Hegerovu dôveru má stále aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Šéf exekutívy však priznal, že prieťahy pri prijímaní reformy justície znemožnia dodržať splnenie jedného z míľnikov, ktoré súvisia s podmienkami vyplatenia 1. žiadosti o platbu v rámci plánu obnovy. „Čakajú nás rokovania v Bruseli,“ uviedol Heger, ktorý verí, že nesplnenie len jedného z viacerých míľnikov neohrozí platbu vo výške viac ako 458 miliónov eur. „Od pani ministerky očakávam, že zapracuje, aby sa nesplnený míľnik dobehol čo najskôr, kým bude vyhodnotená žiadosť o platbu,“ dodal premiér. Zároveň odmietol vyjadrenia ministerky, ktorá si myslí, že za meškaním reformy justície je iný meter, ktorý má vláda voči jej reforme v porovnaní s reformami zdravotníctva či národných parkov.

 

img

 

Možno vás zaujme: Okolité štáty dobiehajú to, čo sme my proti zdražovaniu urobili, uviedol premiértwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies