Mimovládna organizácia vyzýva členov vlády k zdržanlivosti pri zatýkaní bývalých politikov!

NETKY.SK • 11 Január 2021, 11:28 • 2 min
Mimovládna organizácia vyzýva členov vlády k zdržanlivosti pri zatýkaní bývalých politikov!

Mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS) patrí do celosvetového hnutia, ktorého cieľom je boj proti korupcii a zvyšovanie transparentnosti. TIS vyzýva vládnych politikov aby sa správali zdržanlivejšie pri obvinení či zatknutí kohokoľvek, obzvlášť bývalých politikov a vysokých funkcionárov.

slovakia

left justify in out

Mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS) patrí do celosvetového hnutia, ktorého cieľom je boj proti korupcii a zvyšovanie transparentnosti.
 

 

img

 

TIS vyzýva vládnych politikov aby sa správali zdržanlivejšie pri obvinení či zatknutí kohokoľvek, obzvlášť bývalých politikov a vysokých funkcionárov. 

„Jednak na tom majú len malý podiel - s výnimkou vytvorenia slobodnej atmosféry pre prácu polície a prokuratúry - a jednak podporujú pocit honu na opozíciu,“ vysvetľuje organizácia.

Podľa TIS  by nemala opozícia každé zatknutie vyhlasovať za „divadlo a politický nátlak“ na vyšetrovateľov.

 

img

 

 

„Takého spochybňovanie nezávislosti orgánov činných v trestnom konaní celkovo podkopáva dôveru vo fungovanie štátu a ďalej roztáča špirálu cynizmu a konšpirácií,“ uzavrela TIS.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies