Milanová nepovažuje kroky predsedu NRSR za štandardné

NETKY.SK • 28 Máj 2020, 09:27 • 2 min
Milanová nepovažuje kroky predsedu NRSR za štandardné

BRATISLAVA - V Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS) sa vo štvrtok začína kontrola pod vedením rezortu kultúry. Potvrdila to aj jeho ministerka Natália Milanová (OĽaNO), ktorá kontrolu avizovala pred niekoľkými týždňami.

slovakia

left justify in out

Iný názor Borisa Kollára 

Kroky predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý sa v stredu (27. 5.) zúčastnil na rokovaní Rady RTVS a oznámil, že chce v RTVS audit, nepovažuje ministerka za štandardné. "Avšak na vyjadrenie názoru má právo, rovnako, ako má právo zúčastniť sa rokovania Rady RTVS," doplnila pre TASR Milanová. Celú situáciu vníma tak, že Kollár má iný názor ako Výbor NR SR pre kultúru a médiá, čo je mimo jej ministerstva.

 

img

 

Forma nátlaku? 

Rada RTVS sa v stredu zaoberala výstupmi parlamentného mediálneho výboru, ktorý nedávno skonštatoval neplnenie si zákonných povinností členov rady. Odmietla závery výboru. Akékoľvek tvrdenia o neplnení si zákonných povinností bez relevantných dôkazov považuje rada podľa prijatého uznesenia za neprípustnú formu politického nátlaku ohrozujúceho nezávislosť verejnoprávneho média.

 

img

 

Požiada o audit

Súčasného vedenia RTVS a napĺňania verejnoprávneho obsahu i plurality v spravodajstve sa zastal predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Zároveň oznámil, že požiada o audit v RTVS, do jeho záverov nedovolí kriminalizovať radu verejnoprávneho vysielateľa. Predseda mediálneho výboru Kristián Čekovský (OĽaNO) si myslí, že členovia rady neodvrátili ani na stredajšom rokovaní pochybnosti.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies