Microsoft prikazuje svojim zamestnancom v Číne používať iPhone. Android má červenú

NETKY.SK • 14 Júl 2024, 14:08 • 2 min
Microsoft prikazuje svojim zamestnancom v Číne používať iPhone. Android má červenú

Od septembra budú zamestnanci Microsoftu v Číne používať na prácu iba iPhony, keďže zariadenia so systémom Android budú zakázané.

slovakia

left justify in out

Spoločnosť Microsoft oznámila zamestnancom v Číne, že od septembra budú môcť na prácu používať iba iPhony. Zariadenia so systémom Android budú z pracoviska vylúčené.

Americká spoločnosť bude čoskoro vyžadovať od zamestnancov v Číne, aby na overenie svojej totožnosti pri prihlasovaní do pracovných počítačov alebo telefónov používali iba zariadenia spoločnosti Apple.

Toto opatrenie je súčasťou globálnej iniciatívy Microsoft Secure Future Initiative a má zabezpečiť, aby všetci zamestnanci používali správcu hesiel Microsoft Authenticator a aplikáciu Identity Pass.

Tento krok poukazuje na roztrieštenosť obchodov s aplikáciami pre Android v Číne a rastúce rozdiely medzi čínskymi a zahraničnými mobilnými ekosystémami. Na rozdiel od obchodu Apple iOS nie je obchod Google Play v Číne dostupný, takže miestni výrobcovia smartfónov, ako sú Huawei a Xiaomi, prevádzkujú svoje vlastné platformy.

Microsoft sa rozhodol zablokovať prístup z týchto zariadení k svojim firemným zdrojom, pretože v krajine nemajú mobilné služby Google.

Zamestnancom, ktorí používajú telefóny s Androidom, firma poskytne iPhone 15. Môžu si ho vyzdvihnúť v rôznych centrách v Číne.

Microsoft po opakovaných útokoch hekerov zintenzívňuje bezpečnostné opatrenia na celom svete. V januári zverejnil únik informácií spojený s Ruskom, ktorý postihol desiatky amerických vládnych agentúr vrátane ministerstva zahraničných vecí. Spoločnosť čelila značnému tlaku a kritike zo strany zákonodarcov, aby zlepšila svoju výkonnosť v oblasti bezpečnosti.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Microsoft, Foto: news18.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies