Slovná prestrelka medzi Kližanom a zväzom

NETKY.SK • 13 December 2016, 13:49 • 2 min
Slovná prestrelka medzi Kližanom a zväzom

BRATISLAVA 13. decembra (SITA) - Dlhodobo najlepší slovenský tenista Martin Kližan si stojí za tým, že na septembrový súboj play-off o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2017 do Austrálie necestoval zo zdravotných dôvodov.

slovakia

left justify in out

Zjavne teda nesúhlasí so závermi predstaviteľov Slovenského tenisového zväzu, ktorí viackrát medializovanú kauzu o porušení zmluvy so STZ a 20-tísicovej, resp. 10-tisícovej pokute v eurách pre Kližana, resp. Lacka a ich podmienečnom vylúčení z reprezentácie Slovenska na jeden rok uzavreli ospravedlnením oboch hráčov kapitánovi Miloslavovi Mečířovi a dohodou na spôsobe vyriešenia pokuty.

 

Na vysvetlenie - Kližan aj Lacko zo zdravotných dôvodov v septembri v Austrálii absentovali, pričom v nasledujúcom týždni už hrali na turnajoch ATP, čo bolo pre predstaviteľov STZ dôvodom k ich potrestaniu. Kližan v tomto prípade argumentuje dlhodobo háklivým zranením na pravom "Zdravie mám len jedno a aj preto som sa v roku 2016 odhlásil z množstva turnajov a rozhodol sa necestovať do Austrálie na Davisov pohár. Navštívil som veľa lekárov a tí sa zhodli na jednoznačnej odpovedi, že riziko obnovenia zranenia za takýchto podmienok (zmena povrchu + zápasy na päť setov) je obrovské a všetci mi odporučili nezúčastniť sa na zápase Davis Cupu," napísal Martin Kližan na svojej oficiálnej facebookovej prezentácii, ktorú agentúra SITA prináša v takmer úplne podobe. 


Aktuálne 35. hráč rebríčka ATP vo dvojhre, ktorého trénuje Martin Hromec, svoje myšlienky rozviedol aj do ďalších riadkov. "Ohľadom turnaja po Davisovom pohári, na ktorý som nastúpil a prehral hneď za 40 minút, prosím, naštudujte si pravidlá ATP o odhláškach z turnajov a keď ich budete vedieť, tak sa ma na to už nebudete musieť pýtať: ´Prečo si to musel hrať?´" Agentúra SITA pre úplnosť dodáva, že išlo o turnaj vo francúzskom Metz, Kližan tam obhajoval semifinále z minulého roka a domácemu držiteľovi voľnej karty Julienovi Benneteauovi v 1. kole podľahol za 57 minút hladko 2:6, 1:6.


Kližanovi sa nepáči, že generálny sekretár STZ Igor Moška a dlhoročný kapitán daviscupového tímu Miloslav Mečíř v súvislosti s reprezentovaním Slovenska v Davisovom pohári argumentujú zmluvou, ktorá bola podpísaná na základe hráčovho prijatia do Národného tenisového centra.

 

Vedeniu slovenského tenisu preto adresoval prostredníctvom facebooku aj tieto "silnejšie" slová: "Je to maximálne smiešne, nakoľko som v NTC skončil pred 7 rokmi. Splatil som vám za moje pôsobenie v NTC 100 000 eur a ako 20-ročný som odišiel. Mojimi výkonmi v Davis Cupe som vám zarobil niekoľkonásobne viac, ako ste vy do mňa investovali. Už desať rokov hrám za Slovensko v Davisovom pohári a chýba mi 6 stretnutí, aby som dostal Cenu za oddanosť voči krajine od ITF. Tú má len veľmi málo tenistov. Vždy som bol hrdý Slovák, vždy som rád reprezentoval našu krásnu krajinu a vždy rád budem. Ak si však myslíte, že prijmem nadmerné riziko zranenia v reprezentačnom tričku a obetujem najlepšie roky kariéry, na ktoré som pracoval 24 rokov, stratil som detstvo, kamarátov a jediné, čo som poznal, bol tenisový kurt a rodičia mali pre môj tenis neustále problémy v práci, a že to zahodím za hlavu len aby ste vy a vaše ´vedenie´ boli šťastní, na to veľmi rýchlo zabudnite." 


Dvadsaťsedemročný Martin Kližan, člen TK Slávia STU Bratislava, sa stal v ankete Slovenského tenisového zväzu na sklonku tejto sezóny Tenistom roka 2016. V tomto bilančnom hodnotení triumfoval po piaty raz aj preto, že na hlavnej profesionálnej úrovni získal tituly vo dvojhre v holandskom Rotterdame a nemeckom Hamburgu, zhodne so štatútom ATP World Tour 500. Vo štvorhre sa rovnakým spôsobom presadil v chorvátskom Umagu. Kližan ako jediný z ocenených chýbal na galavečere spojenom s odovzdávaním cien najlepším. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies