Medvedev vyhlásil pre požiare v časti krajiny núdzový stav

NETKY.SK • 3 August 2010, 07:10 • 2 min
Medvedev vyhlásil pre požiare v časti krajiny núdzový stav

Medvedev vyhlásil pre požiare v časti krajiny núdzový stav

slovakia

left justify in out

img

Ruský prezident Dmitrij Medvedev dnes vyhlásil núdzový stav v siedmich regiónoch v dôsledku lesných požiarov, spôsobených najhoršou vlnou horúčav za viac ako sto rokov.
      Vďaka prezidentskému dekrétu dostanú miestne úrady väčšie kompetencie na boj s požiarmi, ktoré si už vyžiadali 36 životov a tisícky ľudí zostali bez strechy nad hlavou.
      Okrem toho Medvedev nariadil uzavretie lesných oblastí pre neautorizované osoby, takže zasahujúce jednotky budú mať prednostný prístup. Do postihnutých lokalít vyslal ďalších vojakov.
      Doteraz bolo v nasadení asi 2000 vojakov a 240.000 civilných pracovníkov záchranných zložiek. V krajine zaznamenali súčasne 7000 požiarov rôznej veľkosti.
      Ruský premiér Vladimir Putin bude mať dnes krízové zasadnutie s gubernátormi najhoršie postihnutých oblastí. Už celé dní zúriace požiare sú najhoršou prírodnou katastrofou v Rusku za desaťročia - dediny ľahli popolom.
      Moskva je zahalená hustou hmlou. Rusko zažíva najväčšie horúčavy a sucho za 130 rokov. Teploty v metropole by mali do konca týždňa stúpnuť na viac ako 40 stupňov Celzia, hovoria meteorológovia. Sucho zničilo aj veľkú časť úrody. Škody sa odhadujú na miliardy.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies