McDonald's sa topí v Japonsku v problémoch: Nemá dosť zemiakov, musel zmenšiť porcie a ceny!

NETKY.SK • 20 December 2014, 11:30 • 2 min
McDonald's sa topí v Japonsku v problémoch: Nemá dosť zemiakov, musel zmenšiť porcie a ceny!

TOKIO - Americký reťazec rýchleho občerstvenia McDonald's musel vo svojich prevádzkach v Japonsku dočasne zmenšiť porcie hranolčekov. Dôvodom je vážny nedostatok zemiakov, ktoré reťazec dováža z USA. Informovala o tom agentúra RTTNews.

slovakia

left justify in out

McDonald's oznámil, že minimálne do začiatku budúceho roka nebude predávať veľké a stredné porcie hranolčekov v Japonsku. "Dočasne sme upravili našu ponuku, kým nebudú zabezpečené stabilné dodávky zemiakov," uvádza sa vo vyhlásení McDonald's. 
      

Reťazec musel, samozrejme, upraviť aj ceny smerom nadol, keďže porcie jedál sú menšie. To bude mať negatívny vplyv na tržby jeho ázijskej divízie, ktorá mala už v uplynulých kvartáloch problémy s poklesom predaja. Navyše, podľa predbežných údajov aj globálny obrat reťazca v novembri klesol o 2,2 %, pričom jeho tržby v ázijsko-tichomorskom regióne, na Blízkom východe a v Afrike sa znížili o 4 %.
     

Za meškajúce či odložené dodávky zemiakov vraj môžu bližšie nešpecifikované problémy s prístavnými robotníkmi na americkom západnom pobreží.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies