Matovičovci budú cez leto zbierať podpisy pre svoju stranu

NETKY.SK • 8 Júl 2011, 10:06 • 2 min
Matovičovci budú cez leto zbierať podpisy pre svoju stranu

Matovičovci budú cez leto zbierať podpisy pre svoju stranu

slovakia

left justify in out

img

Nezávislý poslanec Igor Matovič a jeho Obyčajní ľudia (OĽ) budú cez leto zbierať podpisy pre vznik svojej strany. Nebudú teda čakať na to, či parlament schváli ich novelu volebného zákona, ktorá má dať možnosť kandidovať v parlamentných voľbách aj nezávislým kandidátom.
      "Aj z debát v kuloároch je zrejmé, že nám ten návrh tak či tak nepodporia, tak keď si tie podpisy nazbierame do foroty, tak sa nič nestane," povedal dnes v parlamente Matovič.
      Zbieranie podpisov podmieňoval ešte nedávno tým, či poslanci Národnej rady SR podporia novelu, alebo nie. "Ak nám v pléne prejde návrh novely zákona o voľbách do NR SR, ktorý dá šancu kandidovať v parlamentných voľbách nezávislým poslancom, tak podpisy nezbierame. Keď nám to neprejde, tak zbierame," povedal nedávno pre TASR Matovič.
      Parlament mal o novele, ako aj o iných návrhoch OĽ diskutovať na aktuálnej schôdzi. Plénum však dnes rozhodlo, že na 20. schôdzi prerokuje už len vládne návrhy zákonov a poslanecké vrátane Matovičových presunie na nasledujúcu septembrovú schôdzu.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies