Matovič považuje zákaz o dúhových vlajkách na úradoch za správny

NETKY.SK • 30 Máj 2022, 13:02 • 2 min
Matovič považuje zákaz o dúhových vlajkách na úradoch za správny

BRATISLAVA - Návrh zákazu vyvesovať symboly hnutí či komunít propagujúcich sexuálnu orientáciu považuje líder OĽaNO a vicepremiér Igor Matovič za správny.

slovakia

left justify in out

Pre TASR dodal, že zneužívať štátne budovy na šírenie „propagandy" akejkoľvek sexuálnej orientácie nie je v súlade s verejným záujmom. Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš uviedol, že v klube o návrhu nevedeli. Ide podľa neho o porušenie pravidiel i koaličnej zmluvy. Návrh podali poslanci Národnej rady (NR) SR György Gyimesi (OĽaNO) a opozičný Tomáš Taraba (nezaradený).

 

„Zneužívať štátne budovy na šírenie propagandy akejkoľvek sexuálnej orientácie nie je v súlade s verejným záujmom. Preto návrh poslanca Gyimesiho považujem za správny," reagoval Matovič pre TASR.

 

img

 

Podľa Matoviča sa v koalícii opakovane stáva, že sa poslanecký návrh zákona či pozmeňujúci návrh predloží bez súhlasu koaličných partnerov. „V tomto pohľade sa preto opäť návrh nevymyká zvyklostiam v rámci koalície," skonštatoval.

Šipoš tvrdí, že podaním návrhu sa bude zaoberať poslanecký klub na jeho najbližšom zasadnutí.

 

„O návrhu poslanca Gyimesiho sme nemali vedomosť. Považujeme tento krok za porušenie pravidiel klubu OĽaNO a aj koaličnej zmluvy," uviedol šéf klubu v stanovisku pre TASR.

 

Gyimesi a Taraba podali spoločne návrh novely zákona o štátnych symboloch SR a ich používaní. Navrhujú, aby na budovách a v budovách štátnych orgánov a inštitúcií, vrátane sídla verejného ochrancu práv, ktoré sa zo zákona označujú štátnymi symbolmi, bolo zakázané vyvesovať symboly hnutí, organizácií, komunít a ideológií propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie.

 

img

 

Poslanec za OĽaNO Andrej Stančík reagoval, že návrh je v rozpore s koaličnou zmluvou a vyzval vedenie OĽaNO a poslaneckého klubu hnutia na zaujatie jasného postoja. Poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková považuje návrh za absurdný. Gyimesi sa podľa nej rozhodol absolútne pošliapať koaličnú zmluvu, keďže predložil zákon s opozičným poslancom.

 

Koaličná dohoda hovorí, že poslanecké návrhy nebudú predložené do NR SR bez toho, aby sa vopred prerokovali a schválili na koaličnej rade. Takisto sa v zmluve píše, že žiadna koaličná strana nemôže presadzovať svoje záujmy na úkor inej koaličnej strany spoločným postupom so stranami opozície.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies