Matovič: Nesystémovosť OĽaNO je obraz politikov túžiacich po našich voličoch

NETKY.SK • 22 December 2015, 11:49 • 2 min
Matovič: Nesystémovosť OĽaNO je obraz politikov túžiacich po našich voličoch

BRATISLAVA – Obraz o hnutí OĽaNO-NOVA, že je nesystémové, bez disciplíny a vhodné maximálne do opozície, vytvárajú médiá a politici, ktorí túžia po voličoch Obyčajných. V bilančnom rozhovore pre TASR to povedal šéf hnutia Igor Matovič.

slovakia

left justify in out

"Druhá vec je realita. Viaceré štandardné politické strany sa rozsypali na franforce, ako SDKÚ-DS či SaS. Rovnaký úbytok poslancov ako my malo KDH aj Most-Híd, a to napriek tomu, že my sme nemali nejaký lep vo forme straníckej disciplíny," povedal Matovič.

 

"Pre nás bolo toto volebné obdobie štvorročným testom, ako dokáže takéto zoskupenie fungovať. Dnes vieme, že ľudia typu Štefan Kuffa či Mária Ritomská do takéhoto zoskupenia nepatria. Nemôžu to byť ľudia, ktorí chcú mať iba slobodu a nulovú zodpovednosť voči kolektívu. Teraz sme si dali oveľa viac záležať na výbere, kto bude na našej kandidátke," uistil.

 

Výber Kuffu a Ritomskej na kandidátku OĽaNO v roku 2012 vysvetľuje Matovič nedostatkom času. Okrem tejto dvojice odišli z klubu aj ďalší poslanci. "Mikuláš Huba bol dobrý a zodpovedný výber, on však neuniesol, že bol na klube s ľuďmi, ktorí mali na kultúrno-spoločenské otázky iný názor. Miroslav Kadúc sa zase nevedel stotožniť najmä s tým, že naši poslanci majú byť na konci kandidátky. To, že ideme všetci z konca, je veľmi silné gesto a je to silný dôkaz, že nám nejde o miesta v parlamente, ale aby sme zabezpečili pravidelný prísun statočných a čestných ľudí do parlamentu," povedal.

 

Kadúc pôsobí aj ako podpredseda Ústavnoprávneho výboru NR SR a Matovič uznáva, že je to odborník na právo a spravodlivosť. "Ale mediálne nedokázal predať svoju robotu. Je to veľký pracant, ale tento systém, ktorý sme zvoli, že pôjdeme na koniec kandidátky, je pre týchto ľudí krutý. Voliči týchto pracantov nepoznajú, tak tým pádom sa neprekrúžkujú. Hodnotná značka, ale znalosť značky nulová," dodal.

 

Z klubu OĽaNO odišiel v tomto volebnom období aj Alojz Hlina. Následne prestúpil do klubu KDH a aktuálne je aj na kandidačnej listine kresťanských demokratov. Naopak, rady Obyčajných rozšíril šéf NOVA Daniel Lipšic.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies